Kolejne sensacyjne znalezisko grupy Weles. “Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa”

Box2 Wiadomości
Fot. Grupa Historyczno-Eksploracyjna Weles

Grupa Historyczno-Eksploracyjna Weles poinformowała o kolejnym sensacyjnym znalezisku jednego ze swoich członków. Tym razem udało się znaleźć narzędzie z epoki neolitu, czyli mające 6-10 tys. lat. Prawdopodobnie służyło do rozdrabiania ziarna.

Wyjątkowe narzędzie znalazł tym razem Maciek Wiśniewski. Archeolodzy potwierdzili już, że przedmiot pochodzi z epoki neolitu, a jego wstępny wiek szacowany jest na 6-10 tys. lat. To rodzaj tłucznia.

REKLAMA

Prawdopodobnie służył do rozdrabniania ziarna lub innych produktów roślinnych czy zwierzęcych. Obiekt jest dość sporych rozmiarów. Ma ok. 24 cm długości i 6,5 cm szerokości. Kształt owalny z jedną stroną zaokrągloną – lekko spiczastą, a druga płaską idealną do uderzeń drugim narzędziem. Prawdopodobnie mógł być narzędziem dwuręcznym. Znaleziony w dwóch kawałkach – opisuje grupa Weles w mediach społecznościowych.

Narzędzie zostało spakowane, udokumentowane, zabezpieczone i wysłane do konserwatora zabytków.

Cieszymy się, że baza historycznej i archeologicznej wiedzy powiększy się o nasze kolejne znalezisko. Dokładamy małe cegiełki do naszej polskiej historii, do historii naszego województwa, powiatu i gminy. Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek naszej wspaniałej przygody – komentuje Arkadiusz Wyrzykowski z grupy Weles.

Tagged

1 thought on “Kolejne sensacyjne znalezisko grupy Weles. “Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *