Kolejne pieniądze unijne płyną do Chełmży. Tym razem na…

Box2 Chełmża Wiadomości
fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl i Andrzej Goiński dla K-PUM

72 tys. zł – to dotacja unijna z Regionalnego Programu Operacyjnego, jaką Chełmża otrzyma na modernizację oświetlenia na dwóch ulicach. Cała wartość projektu wyniesie 127 tys. zł.

W imieniu miasta umowę o unijne dofinansowanie w urzędzie marszałkowskim podpisał burmistrz Chełmży Jerzy Czerwiński. Wartość dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego to 72 tys. zł. Cały projekt pochłonie zaś nieco ponad 127 tys. zł.

REKLAMA

Na czym będzie polegać ten projekt? W ramach niego zostanie zmodernizowane oświetlenie na dwóch chełmżyńskich ulicach: Bydgoskiej i Witosa. Pojawią się tam nowe, energooszczędne oprawy oświetleniowe.

“Prace modernizacyjne zarówno w ul. Bydgoskiej, jak i w ul. Witosa polegać będą na demontażu istniejących opraw oświetleniowych oraz demontażu istniejących wysięgników do opraw oświetleniowych. Zaplanowano montaż nowych wysięgników oraz opraw oświetleniowych wraz z wykonaniem podłączeń i założeniem wkładek topikowych” – czytamy w opisie projektu.

Na ul. Witosa zmniejszy się liczba latarni – z 10 do 18. Dziewięć latarni zostanie ustawionych w miejscu istniejących słupów betonowych, a jeden znajdzie się w nowym miejscu. Sodowe oprawy zastąpią oprawy LED.

Na ul. Bydgoskiej też się pojawi LED-owe oświetlenie. Te oprawy zostaną zamontowane na nowych wysięgnikach. “Nie przewiduje się wymiany słupów oświetleniowych w ul. Bydgoskiej” – czytamy w opisie projektu. “Zakres prac oraz przyjęte rozwiązania stanowią optymalny wariant modernizacji oświetlenia określony w audycie energetycznym”.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *