Kolejne ognisko ptasiej grypy w regionie! Pracuje sztab kryzysowy

Box2 Wiadomości

Około 30 tys. ptaków znajduje się w kolejnym wykrytym ognisku ptasiej grypy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Chorobę stwierdzono w hodowli indyków w powiecie inowrocławskim. Potwierdziły to służby weterynaryjne.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wydał już rozporządzenie wyznaczające obszar zapowietrzony i obszar zagrożony chorobą. Rolnicy w obszarze zapowietrzonym muszą przywiązać szczególną wagę do uniemożliwienia kontaktów swojego ptactwa z ptactwem z innych gospodarstw, a tym bardziej z dzikim. Obowiązkowe jest też stosowanie środków bezpieczeństwa biologicznego takich jak np. maty dezynfekujące.

REKLAMA

– To już drugie ognisko na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Ptasia grypa w hodowli indyków w Powiecie Inowrocławskim została stwierdzona wczoraj. Od pierwszych chwil pracuje sztab kryzysowy, który powołałem w urzędzie wojewódzkim. Działają służby weterynaryjne – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Pierwsze ognisko wykryto w zeszłym tygodniu na fermie indyków w powiecie grudziądzkim. Dotyczyło 11 tys. ptaków. Tym razem mowa jest o kolejnych 30 tys. sztuk drobiu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *