Kolejne luzowanie obostrzeń. Nie dla gastronomii i siłowni

Box2 Wiadomości

Od przyszłego piątku obowiązywać będą nowe obostrzenia. Premier Mateusz Morawiecki poinformował dziś o kolejnym poluzowaniu restrykcji. Właściciele restauracji i siłowni nie będą zadowoleni.

– Widać, jak agresywnie zachowuje się wirus i że musimy postępować bardzo ostrożnie, nie możemy sobie pozwolić na zbytnie luzowanie. Stopniowość jest podstawową cechą charakterystyczną naszego postępowania, sprawdzamy jakie są dane pandemiczne – mówił premier.

REKLAMA

Nowe obostrzenia od 12 lutego obowiązywać będą przez dwa tygodnie.

Co się zmieni:

  • Otwarcie hoteli do 50 proc. obłożenia,
  • Otwarcie kin i teatrów do 50 proc. dostępnych miejsc,
  • Aktywność sportowa możliwa na otwartych obiektach.

Restauracje, siłownie, lokale fitness w zamkniętych pomieszczeniach nadal pozostaną zamknięte.

– Nasze decyzje będą obowiązywać przez 2 tygodnie od przyszłego piątku, żeby wszyscy mogli się odpowiednio przygotować do zmian, ale już teraz musimy być gotowi na różne warianty. COVID-19 jest nieprzewidywalny – dodawał Mateusz Morawiecki.

– W połowie lutego otworzymy część miejsc, które do tej pory były niedostępne i tak nastąpi otwarcie hoteli, miejsc noclegowych do 50% obłożenia miejsc noclegowych. Podobnie z kinami i teatrami – do 50% dostępnych miejsc – mówił premier. – Wirus najlepiej rozprzestrzenia się w pomieszczeniach zamkniętych, dlatego dopuszczamy wszelką aktywność sportową na terenach otwartych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *