Kolejne inwestycje w gminie Wielka Nieszawka. Jest ponad 750 tys. zł dofinansowania

Box1 Wielka Nieszawka
fot. nadesłane

Gminę Wielka Nieszawka czekają kolejne inwestycje. Dzięki podpisanej niedawno umowie na dofinansowanie projektów, w Cierpicach i Wielkiej Nieszawce pojawią się m.in. pumptracki oraz miejsca do wypoczynku. Gmina pozyskała na ten cel jedną z najwyższych kwot w całym województwie. Wszystko po to, by zapewnić mieszkańcom jak najlepszy standard w zakresie sportowo-rekreacyjnym.

W miniony czwartek 15 lipca w Muzeum Etnograficznym w Toruniu odbyło się podpisanie umów między samorządami a Urzędem Marszałkowskim. Przyznane zostały 63 dofinansowania, których łączna wartość sięga 19 mln zł. Spory sukces w ubieganiu się o środki zewnętrzne odniosła tu gmina Wielka Nieszawka, która otrzymała drugie co do wielkości dofinansowanie. Kwota sięgnęła 754 473 zł. Dla porównania, najwyższe dofinansowanie – dla gminy Rypin – wynosiło niecałe 20 tys. zł więcej. 

REKLAMA

– To kolejne inwestycje, na które udało się nam pozyskać środki zewnętrzne. Gmina bardzo zabiegała o to dofinansowanie, składając wniosek do Urzędu Marszałkowskiego. Cieszymy się, że udało nam się uzyskać jedną z najwyższych kwot w województwie. Możemy mówić o sporym sukcesie – mówi Krzysztof Czarnecki, wójt gminy Wielka Nieszawka.

Na co zostaną wykorzystane te pieniądze? Mieszkańcy sołectwa Cierpice zyskają nową ścieżkę edukacyjną. Ponadto zarówno w Cierpicach, jak i Wielkiej Nieszawce powstaną pumptracki, czyli specjalnie wyprofilowane tory do jazdy rowerem, a także miejsca wypoczynku i rekreacji. Będzie to uzupełnienie dotychczasowej oferty gminy, która stale jest poszerzana, czego przykładem są niedawno oddane do użytku boiska i skatepark.

– Dzięki dofinansowaniu powstaną pumptracki i wiata turystyczna. To infrastruktura, która polepsza nasz standard życia, tym bardziej że pumptracków do tej pory nie mieliśmy. Młodzież z terenu gminy musiała jeździć do Torunia, by z czegoś takiego skorzystać. Dziś wzbogacamy naszą ofertę sportowo-rekreacyjną. Powiększy to nasze tereny rekreacyjne z aquaparkiem przy CSiR Olender. Przypomnę też, że w tym roku w Cierpicach powstał już plac zabaw, boiska do siatkówki i skatepark w Wielkiej Nieszawce. To przede wszystkim więcej możliwości spędzania czasu dla naszych mieszkańców – przekonuje wójt Krzysztof Czarnecki.

Mieszkańcy zyskają więc kolejne miejsce rekreacji. I to już niedługo, bo ukończenia nowej infrastruktury spodziewać się możemy jeszcze w tym roku. 

Inwestycje zrealizowane zostaną w ramach projektu „Kształtowanie przestrzeni publicznej poprzez wzbogacenie oferty spędzania wolnego czasu dla mieszkańców miejscowości Cierpice i Wielka Nieszawka”. Dofinansowanie pochodzi ze środków unijnych Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pieniądze przyznawane były na wsparcie zadań z zakresu kształtowania przestrzeni publicznej, a ubiegać się o nie mogły gminy wiejskie i miejsko-wiejskie liczące do 5 tys. mieszkańców. Rozdysponowane dofinansowania w całym województwie pozwolą m.in. na budowę małej architektury służącej rekreacji na świeżym powietrzu, zagospodarowanie terenów zielonych, tworzenie alejek spacerowych oraz odnowienie placów wokół świetlic i miejsc służących integracji społecznej.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.