Kolejne inwestycje w Chełmży w przygotowaniu. Co planuje magistrat?

Box2 Chełmża Wiadomości
fot. materiały przetargowe Urzędu Miasta Chełmży

Utworzenie Środowiskowego Centrum Aktywności i remont przybudówki w Szkole Podstawowej nr 3 – to kolejne inwestycje, do których przygotowuje się chełmżyński urząd miasta. Właśnie powstaje dla nich dokumentacja.

Prace nad dokumentacją dla tych dwóch zadań są już w toku. Realizuje je spółka Elektrownie Wodne Zeneris z Poznania. Oba przedsięwzięcia dotyczą terenu Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Hallera.

REKLAMA

W placówce – na drugim piętrze budynku B – powstanie Środowiskowe Centrum Aktywności. Będzie to baza lokalowa dla osób biorących udział w projektach społecznych w ramach gminnego programu rewitalizacji Chełmży na lata 2016-2023.

Chodzi o ożywienie terenu przy ul. Hallera i Skargi – w otoczeniu placówek oświatowych. Obszar wokół nich jest niezagospodarowany i zniszczony. Po zakończeniu lekcji miejsce nie jest użytkowane.

Zaplanowano takie działania dzięki, którym zrewitalizowany obszar stanie się lokalnym centrum aktywności, na którym będzie podejmowanych wiele inicjatyw służących przeciwdziałaniu problemom społecznym – czytamy w programie rewitalizacji. – Będą się w nim mieścić pomieszczenia pełniące funkcje integracyjno-edukacyjne dla interesariuszy rewitalizacji. Pomieszczenia wyposażone będą w odpowiedni sprzęt warunkujący prawidłowe funkcjonowanie Centrum tj.: sprzęt komputerowy, multimedialny i biurowy, stoły, krzesła, biurka, pomoce edukacyjne oraz sprzęt konieczny do animacji czasu wolnego (w tym m.in. sprzęt sportowy m.in. zestawy do gry w bule, gry edukacyjne, artykuły papiernicze).

Jedno z pomieszczeń zostanie zaadaptowane na pomieszczenie gastronomiczne lub aneks kuchenny. Całość ma być dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością. W Centrum zostanie zatrudniony animator. Zagospodarowane zostanie też otoczenie placówki, czyli boiska szkolne. Stanie się miejscem aktywności w przestrzeni publicznej.

Między budynkami oświatowymi a halą sportową ma powstać jeden główny plac i dwa mniejsze boiska, dostosowane do potrzeb zarówno uczniów, jak i mieszkańców, w tym także seniorów, dla których
będą organizowane zajęcia ruchowe. Będzie można tam grać w bule, organizować gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Druga inwestycja zaś polega na adaptacji pomieszczeń przybudówki szkoły podstawowej na potrzeby oddziałów przedszkolnych. Dzięki temu zwiększy się liczba miejsc dla przedszkolaków w Przedszkolu Miejskim nr 2.

Dokumentacja projektowa dla obu zadań ma być gotowa do 27 września br. Jej opracowanie pochłonie 73,8 tys. zł.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *