Kolejne inwestycje w Chełmży. Co nas czeka w najbliższych miesiącach?

Box1 Chełmża Wiadomości
fot. Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne

Urząd Miasta Chełmży podpisał umowy na realizację kolejnych projektów. To pakiet przedsięwzięć związanych z budynkami placówek oświatowych. W których szkołach ruszyły lub czekają nas prace?

Na początku maja rozpoczęło się docieplanie budynków Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Hallera i nr 3 przy ul. ks. Skargi. Na czym polegają prace realizowane w obu obiektach?

REKLAMA

Roboty obejmują m.in. wykonanie ocieplenia ścian zewnętrznych i wewnątrz, izolacji termicznej ścian zewnętrznych za pomocą wełny mineralnej, ocieplenia stropodachu granulatem z wełny mineralnej. Przewidziano też: naprawę drzwi i okien zewnętrznych oraz wstawienie nowej stolarki, modernizację systemu grzewczego, remont elewacji budynku, naprawę świetlików.

Zakres robót jest ogromny, a okres wakacyjny zbyt krótki na tak szeroki zakres prac, ekipy remontowe zmuszone są wykonywać poszczególne zakresy robót w trakcie trwania zajęć – tłumaczy Urząd Miasta Chełmży.

Termin zakończenia prac w obu placówkach został wskazany na 27 września br. Prace w SP nr 2 realizuje firma Lupuss z Warszawy (otrzyma za to 1,1 mln zł), a w SP nr 3 – firma Błażex z Torunia (1,6 mln zł).

Zmiany czekają też budynek Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Wyszyńskiego. Placówka zostanie dostosowana dla potrzeb szkoły 8-klasowej. Powstanie tam również kotłownia gazowa.

– W ramach inwestycji przewiduje się: adaptację istniejących pomieszczeń szkolnych na klasopracownie, wykonanie kotłowni gazowej na potrzeby szkoły i zaplanowanej w przyszłości budowy sali gimnastycznej z łącznikiem, realizację prac niezbędnych do wykonania w budynku zaleceń ekspertyzy w zakresie ochrony przeciwpożarowej, realizację prac ujętych w dokumentacji projektowej w zakresie instalacji sanitarnych, realizację prac ujętych w dokumentacji projektowej w zakresie instalacji elektrycznych – informuje urząd miasta.

Te prace zrealizuje Budmax z Fabianek. Termin ich ukończenia wskazany w umowie przypada 16 września br. Całość pochłonie 778 tys. zł.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *