Kolejne firmy uhonorowane Szlachetną Podkową

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
fot. nadesłane

W gminie Chełmża odbył się już VI Wieczór Przedsiębiorcy. Dwie kolejne firmy z regionu dołączyły do grona laureatów Szlachetnej Podkowy, dzięki swojemu zaangażowaniu w lokalne inicjatywy.

Spotkanie zostało zorganizowane już tradycyjnie wspólnie przez radnego sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Leszka Plucińskiego oraz wójta gminy Chełmża Jacka Czarneckiego. Wydarzenie jest okazją do podziękowania przedsiębiorcom za pomoc we współfinansowaniu przedsięwzięć na terenie gminy, ale również działających tam organizacji. 

REKLAMA

Pomysł powstał jeszcze w 2012 r. Przez 8 lat wręczono już w gminie aż 64 podkowy, wliczając tegorocznych laureatów. Przedsiębiorczość to hasło przewodnie spotkań, jednak wyróżnienia przyznawane są również w innych kategoriach, takich jak rolnictwo, promocja, ochrona dziedzictwa kulturowego, sport i rekreacja, inicjatywa roku czy też wzorowy pracownik, działalność społeczna. 

W tym roku nagrodzone Szlachetną Podkową zostały dwie firmy mieszczące się w mieście, które jednak swoją działalnością wspierają inicjatywy odbywające się na terenie gminy Chełmża. 

Firmy i ich właściciele, których honorujemy Szlachetną Podkową, mają jedno wspólne: na co dzień związani są z życiem społecznym i kulturalnym gminy Chełmża. To uczestnicy, organizatorzy i sponsorzy wielu imprez i przedsięwzięć realizowanych przez samorząd gminny i jego mieszkańców. Wieczór Przedsiębiorcy jest szczególną okazją, aby im za to dziękować – mówi Katarzyna Orłowska, insp. ds. promocji Urzędu Gminy Chełmża.

Tegorocznymi laureatami zostały firmy: Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne „FRANK” Franciszek Krutelewicz oraz „ANIA” s.c. Bogdan Malczewski, Joanna Malczewska. Obie firmy łączy to, że w ciągu wielu lat działalności spełniały potrzeby mieszkańców w sektorach oferowanych przez siebie usług, czym zaskarbiły sobie ich przychylność i zyskały rozpoznawalność. 

Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne „FRANK” Franciszek Krutelewicz zostało zarejestrowane 16 lutego 1988 r., a to oznacza, że funkcjonuje już od 32 lat. Początkowo był to mały sklep, mieszczący się przy ul. Sikorskiego 36 w Chełmży. Właściciele zwierząt mogli w nim znaleźć wszystko, czego potrzebowali ich pupile. Można było tam nabyć również środki do ochrony roślin. Z czasem z niewielkiego lokalu firma rozrosła się do rozmiarów ważnego uczestnika rynku w skali kraju. Obecnie swoją siedzibę ma przy ul. Bydgoskiej 3. Zwiększył się także zakres oferowanych usług. Można w nim kupić środki ochrony roślin, pasze i koncentraty dla zwierząt, ale też skorzystać z usług poligraficznych. Firma w ostatnich latach zajmowała się współorganizowaniem spotkań informacyjno-szkoleniowych dla rolników.
„ANIA” s.c. Bogdan Malczewski, Joanna Malczewska obchodzi w tym roku swoje trzydziestolecie. Otrzymana Szlachetna Podkowa jest więc dla niej wyróżnieniem za długoletnią działalność. Firma rozpoczęła swoje funkcjonowanie w 1990 r. w Brąchnowie. Obecnie prowadzi już sześć sklepów spożywczo-przemysłowych, w tym dwa w gminie Chełmża – w Bielczynach i w Kończewicach. Na co dzień zajmuje się wyrobem pieczywa. Szkoli również młodych piekarzy, cukierników czy sprzedawców, których przewinęło się już łącznie 120. Firmę kojarzyć można również pod nazwą Piekarnia Justynex. Państwo Malczewscy zatrudniają łącznie ponad 50 pracowników.

Laureaci tegorocznej Szlachetnej Podkowy na co dzień wspierają lokalne inicjatywy, sponsorując gminne imprezy i organizacje społeczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *