Kolejna akcja charytatywna dla Matildy. Tym razem nad jeziorem w Kamionkach

Box2 Łysomice Wiadomości
Fot. siepomaga.pl

Morsy z Kamionek Małych zapraszają do wspólnego przywitania wiosny już w najbliższą niedzielę 21 marca. Będzie to świetna okazja, aby wesprzeć zbiórkę dla 7-letniej Matildy z Silna, zmagającej się z bardzo ciężką chorobą. Dochód z imprezy zostanie w całości przekazany na leczenie dziewczynki. Do celu brakuje jeszcze prawie 8 mln zł.

Matilda Salejko z Silna ma tylko 7 lat, ale zmaga się z rzadką chorobą Charcota-Mariego-Tootha, która powoduje stopniowy zanik mięśni dziewczynki. Jedyną szansą na powrót do zdrowia i sprawności jest terapia genowa w USA, której koszt przekracza jednak możliwości finansowe rodziny. Społeczności gminy Obrowo oraz sąsiednich gmin zaczęły działać i organizować charytatywne akcje, aby wesprzeć zbiórkę dla Matildy i licytacje. Przypominamy, że w 7 marca w gminie Obrowo odbyła się charytatywna akcja, w trakcie której można było wesprzeć nie tylko Matildę, ale i Lenkę Borkowską.

REKLAMA

Teraz ster przejęła gmina Łysomice. W najbliższą niedzielę 21 marca nad jeziorem w Kamionkach Małych zorganizowana zostanie impreza z okazji pierwszego dnia wiosny, w trakcie której będzie można dorzucić finansową cegiełkę dla małej Matildy. Z inicjatywą wydarzenia wyszły Morsy z gminy Łysomice. Wydarzenie odbędzie się w godz. 10.00-13.00 – oczywiście z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych. W programie kolorowa zumba dla dzieci, morsowanie, ognisko z kiełbaskami, grochówka, kiermasz ciast i sauna fińska. O oprawę muzyczną zadba DJ Jacek. Do organizacji wydarzenia włączyły się także członkinie grupy Mamy z gminy Łysomice. Panie postanowiły wystawić na sprzedaż własnoręcznie wykonane wielkanocne palmy.

Dochód z imprezy w całości zostanie przekazany na leczenie chorej Matildy. Wydarzenie wspierają wójt gminy Łysomice i wójt gminy Obrowo, ratownictwo medyczne i WOT oraz Morsy Kamionki Małe.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *