Kolędowanie z Dorotkowem

Box2 Powiat toruński
Fot. Marcin Klawiński, Fundacja Dorotkowo

Jak co roku przyjaciele i podopieczni Fundacji Dorotkowo spotykają się
w karnawale, aby wspólnie kolędować. W tym roku zapraszają do Dworu Artusa, 12 stycznia w niedzielę. Będzie zabawa, będzie się działo, będą też prezenty! Od starosty toruńskiego.

Dorotkowo to organizacja pozarządowa pomagająca rodzinom z dziećmi niepełnosprawnymi, w szczególności obciążonymi Trisomią 21, będącą przyczyną Zespołu Downa. Wśród wielu działań podejmowanych przez Dorotkowo (organizowanie i finansowanie specjalistycznej rehabilitacji, m.in.: logoterapii, fizjoterapii, kynoterapii, terapii EEG Biofeedbeck, wsparcia psychologicznego, a ostatnio także prowadzenie integracyjnego punktu przedszkolnego), Dorotkowo od lat organizuje spotkania integracyjne dla rodzin z osobami z Zespołem Downa. 

REKLAMA

W tym roku kolędowanie z Dorotkowem odbędzie się 12 stycznia (niedziela) w Sali Wielkiej Dworu Artusa w Toruniu, w godz. 12.00-15.00. Spotkaniu będzie towarzyszyć występ podopiecznych Dorotkowa (przygotowanych przez muzyków Magdalenę Lipińską i Piotra Pokutyckiego) oraz występ Michała Hajduczeni (kontrabas/wokal) i Krzysztofa Zaremby (fortepian/wokal), którzy poprowadzą wspólne śpiewanie kolęd. Spotkanie ma zawsze charakter rodzinny. Podopiecznym Dorotkowa towarzyszą nie tylko rodzice, rodzeństwo, ale i babcie, dziadkowie, ciocie i wujkowie… wszyscy przyjaciele, którym bliskie są sprawy Dorotkowa i jego podopiecznych.

W związku z tym, że dzień 12 stycznia to także 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w trakcie spotkania będzie też można wrzucić grosik do WOŚP-owej puszki. Wielu spośród dzieciaków Dorotkowa bowiem żyje i ma się dobrze dzięki sprzętowi sfinansowanemu przez WOŚP.

Przyjaciół i podopiecznych Dorotkowa czeka w niedzielę miła niespodzianka. Starosta toruński, Marek Olszewski w imieniu Obywatelskiego Komitetu Samorządowego przekaże sprzęt kuchenny niezbędny do funkcjonowania podopiecznych fundacji. Przekazany też zostanie pokaźny zapas soku pomidorowego, który ufundowała firma Polskie Przetwory.

1 thought on “Kolędowanie z Dorotkowem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *