Kolacja na dachu chełmińskiego ratusza. Ruszyła licytacja dla Mateusza

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Mateusz Oźmina z Przysieka walczy ze złośliwym guzem mózgu, a jedyną szansą dla niego jest leczenie w Nationwide Children’s Hospital w Ohio. Na operację potrzeba aż 4 mln zł. Trwa zbiórka społeczna, ruszyły licytacje. Do akcji pomocowej włączył się także burmistrz miasta Chełmna. “Licytujemy dla Mateusz kolację na dachu ratusza”.

Licytacja na dachu gotycko-renesansowego ratusza w Chełmnie ruszyła wczoraj, 23 kwietnia. Potrwa tylko do końca dzisiejszego dnia, więc trzeba się spieszyć. Chełmiński ratusz, zlokalizowany w samym centrum starówki, to jeden z najcenniejszych zabytków miasta i najlepszych punktów widokowych w Chełmnie.

REKLAMA

Kolacja dla dwojga na dachu ratusza, z widokiem na wieczorne stare miasto, w tym m.in. chełmińską farę skrywającą relikwię św. Walentego, to niecodzienna oferta przygotowana dla Was z myślą o Mateuszu – tłumaczy Artur Mikiewicz, burmistrz Chełmna.

Cena wywoławcza niecodziennej kolacji to 300 zł, ale licytujący przekroczyli już sumę 1500 zł. Licytować można w komentarzach pod postem na Facebooku w grupie Licytacje dla Mateusza. Po zakończeniu licytacji, burmistrz skontaktuje się ze zwycięzcą, żeby ustalić termin kolacji i menu.

Z uwagi na aktualna sytuację, termin jest elastyczny, kolacja zostanie zrealizowana w możliwym już czasie, w dniu wskazanym przez zwycięzcę – dodaje Artur Mikiewicz.

Zbiórkę wsparło już ponad 50 tys. osób. Dzięki społecznej mobilizacji udało się zebrać niemal 3.5 mln zł w bardzo krótkim czasie. Brakuje nieco ponad 500 tys. zł. Do końca zbiórki pozostały trzy dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *