Koła Gospodyń Wiejskich mogą wnioskować o wsparcie. W tym roku pulę zwiększono do 40 mln zł

ARiMR
fot. Pixabay

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór wniosków o dotację na działalność Kół Gospodyń Wiejskich. Pula środków, przeznaczona na ten cel w 2020 r., to aż 40 mln zł. W krajowym rejestrze znajduje się już ponad 9 tys. organizacji tego typu.

Gospodynie wiejskie mogą ubiegać się o wsparcie już po raz 3. z rzędu. Środki finansowe mogą otrzymać tylko te organizacje, które widnieją w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich. Wysokość pomocy uzależniona jest od liczby członkiń. Wynosi 3 tys. zł dla koła liczącego maks. 30 osób, 4 tys. zł dla koła do 75 członków i 5 tys. zł  w przypadku, gdy koło tworzy ponad 75 osób.

Cieszę się, że ARiMR może współpracować z kołami gospodyń wiejskich, które odgrywają ważną rolę w aktywizowaniu lokalnych społeczności, integrowaniu mieszkańców, budowaniu wspólnoty, jak i kultywowaniu polskich tradycji  – mówi Tomasz Nowakowski, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.    

Każdego roku zwiększa się liczba organizacji, wnioskujących o pomoc. W 2018 r. było to 4.8 tys. kół, a w 2019 r. liczba ta przekroczyła 8.6 tys. kół. W zeszłym roku na konta organizacji trafiło prawie 30 mln zł. W 2020 r. pulę zwiększono do 40 mln zł. Nabór wniosków rozpoczął się 5 czerwca i potrwa do 30 września.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *