Kobiece święto w Wielkiej Nieszawce. Teatr i muzyka

Box2 Wiadomości Wielka Nieszawka
fot. nadesłane

8 marca to dzień, w którym wszystkie kobiety mogą poczuć się wyjątkowo. Sposobów na docenienie płci pięknej może być wiele. Gminne Centrum Kultury w Małej Nieszawce przygotowało z okazji Dnia Kobiet, specjalnie dla pań, wyjątkowe spotkanie.

W niedzielę, punktualnie o godz. 17.00, w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury rozpoczęły się lokalne obchody Dnia Kobiet, które wpisały się już na stałe do gminnego kalendarza wydarzeń. Głównym punktem programu był występ działającego przy GCK Teatru Amatorskiego „Humoreska”, który przygotował z tej okazji spektakl zatytułowany „Biuro kojarzenia małżeństw”. Utrzymany w humorystycznym klimacie występ przypadł do gustu licznie zgromadzonej publiczności. O oprawę muzyczną zadbały Dominika Wyborska, Magdalena Sobecka oraz Martyna Barczak.

REKLAMA

Tego dnia odwiedziło nas około stu osób. Całościowo wszystko bardzo się podobało – opisuje dr Jarosław Dąbrowski, dyrektor GCK w Małej Nieszawce.

Po trwającym około półtorej godziny spektaklu przyszedł czas na oficjalne podziękowania dla przedstawicielek żeńskiej części publiczności, która tego dnia zdecydowanie dominowała pod sceną. Obecny na wydarzeniu wójt gminy Wielka Nieszawka Krzysztof Czarnecki wraz z dyrektorem GCK złożyli wszystkim paniom życzenia. 

Następnie przyszedł czas na przejście w nieco bardziej kawiarniane klimaty, przygotowany był bowiem poczęstunek. O to, aby na stołach niczego nie zabrakło, zadbało Koło Gospodyń Wiejskich z Brzozy. Gminne Centrum Kultury ufundowało z kolei torty. Na zgromadzonych w sali widowiskowej czekała również niespodzianka – dodatkową atrakcją dla pań był niezapowiedziany występ śpiewających panów.

Podczas poczęstunku wystąpili z recitalem śpiewacy operowi z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy – opowiada dr Jarosław Dąbrowski. – Była to niespodzianka, ale zarówno spektakl przygotowany przez Teatr Amatorski „Humoreska”, jak i wystąpienie bydgoskich tenorów zostały ciepło przyjęte.

Słodkości na stołach i popołudniową kawę uświetnił więc wyjątkowy występ. Całość trwała łącznie około dwie i pół godziny. Organizatorem było Gminne Centrum Kultury w Małej Nieszawce. Wstęp na wydarzenie był wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *