Klub Rotary Młyniec Drugi odznaczony za zasługi dla powiatu

Box2 Powiat toruński Wiadomości
fot. Michał Kardas/Starostwo Powiatowe

Wczoraj w Złotorii członkowie Klubu Rotary Młyniec Drugi odebrali z rąk starosty toruńskiego Marka Olszewskiego i przewodniczącego Rady Powiatu Toruńskiego Pawła Polikowskiego Medal Honorowy za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego.

Rotary International jest organizacją istniejącą od ponad 100 lat. Założono ją w Chicago. Stowarzysza kluby, których głównym założeniem jest działalność humanitarna.. Klub Rotary Młyniec Drugi funkcjonuje od 2000 roku, zrzesza ludzi z powiatu toruńskiego o różnorodnych zawodach, których łączy wspólny cel uczynienia świata lepszym przez służbę humanitarną.

REKLAMA

Głównym punktem działalności jest finansowany w całości ze środków klubu program badania wad postawy oraz płaskostopia u dzieci i młodzieży szkolnej powiatu toruńskiego. Profilaktyczne badania mają na celu jak najwcześniejsze rozpoznanie nieprawidłowości w rozwoju dziecka i umożliwienie mu kontaktu z lekarzem specjalistą. Organizowane są od prawie 20 lat. Przez ten czas przebadano łącznie prawie 4 tysiące dzieci.

Członkowie klubu wspierają również finansowo różne instytucje na terenie powiatu toruńskiego i Torunia.. W ostatnich miesiącach współfinansowano zakup specjalistycznego sprzętu potrzebnego do walki z koronawirusem.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.