Kilometry dla Dawida. Podstawówka w Mazowszu zachęca do udziału w akcji

Box2 Czernikowo Wiadomości
Fot. Pixabay

Szkoła Podstawowa w Mazowszu dołączyła do akcji pn.: “Kilometry dla Dawida”. Celem jest wsparcie finansowe zbiórki na leczenie 5-letniego Dawida z Torunia, walczącego z mukowiscydozą. Każdy chętny może dołączyć i “zakręcić” kilometry w szczytnym celu. Wystarczy wypełnić kartę zgłoszeniową i można działać.

Dawid Gnat z Torunia choruje na mukowiscydozę. Ma zaledwie 5 lat, a walczyć musi o każdy oddech. Ciężka choroba genetyczna atakuje nie tylko układ oddechowy, ale także pokarmowy. Chłopiec do funkcjonowania potrzebuje specjalistycznego sprzętu, leków i intensywnej rehabilitacji – a to kosztuje. Ruszyła zbiórka dla chorego Dawidka. Pomaga mu m.in. dwóch mieszkańców Bydgoszczy, którzy 23 maja rozpoczynają podróż po Islandii, w trakcie której będą zbierać pieniądze dla chłopca. Zamierzają przejechać 1500 km.

REKLAMA

Akcję “kręcenia kilometrów” postanowiła wesprzeć także Szkoła Podstawowa w Mazowszu. Placówka zachęca wszystkich mieszkańców gminy Czernikowo do przyłączenia się i podjęcia wyzwania w szczytnym celu. Kilometry można “kręcić” nie tylko jeżdżąc rowerem, ale także biegając, spacerując, maszerując czy jeżdżąc na hulajnodze albo rolkach. Każdy uczestnik samodzielnie deklaruje kwotę, którą wpłaci za każdy “ukręcony” kilometr. Wyzwanie należy podjąć od 23 maja do 12 czerwca, czyli w tym samym czasie, kiedy bydgoszczanie będą jeździć na Islandii. Realizacje zadania można podzielić na kilka dni, można też wykonać ją za jednym razem. Jeździć można indywidualnie lub w grupie rodziny czy znajomych.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w akcji? Wystarczy wypełnić kartę zgłoszeniową, dostępną na stronie SP Mazowsze i wysłać ją drogą elektroniczną na: sp.maz11@gmail.com nie później niż do 15 maja. Po 12 czerwca każdy uczestnik musi przedstawić organizatorowi dokument wpłaty za “wykręcone” kilometry.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.