Kiermasz rękodzieła

Chełmża Wiadomości
fot. Nadesłane

W Chełmży zorganizowany został wspaniały kiermasz charytatywny. Jedną z organizatorek była Edyta Bering, mama małej Lilianki, która z powodu choroby 8 października odeszła. Całkowity dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na rzecz małoletnich pacjentów onkologii w Bydgoszczy. 

Lilianka Bering zmagała się z białaczką limfoblastyczną. W internecie zorganizowano zbiórkę pieniędzy na leczenie dziewczynki. Pomagali przyjaciele, rodzina, anonimowe osoby… Razem udało się zebrać ponad 166 tys. zł. Trzylatka niestety przegrała walkę z ciężką chorobą i 8 października odeszła. Mama Lilianki, Edyta Bering zorganizowała wyjątkowy charytatywny kiermasz rękodzieła. Tym gestem chciała pomóc innym chorym maluchom. Kiermasz odbył się w niedzielę 20 października w Punkcie Informacji Turystycznej w Chełmży. 

REKLAMA

W kiermaszu udział wzięli lokalni sprzedawcy, którzy swoje produkty wykonują ręcznie. Wybór produktów był bardzo duży, znaleźć można było m.in.: ozdoby świąteczne (choinki, bombki, pluszaki, stroiki), stroiki ze sztucznych kwiatów, biżuterię, skarpetki robione na drutach, wełniane kocyki, poszewki, obrusy, maskotki i przytulanki, akcesoria do włosów, szklane zdobione wazony, rzeźby z drewna, rzeźby gipsowe, piniaty, łapacze snów, ozdoby do pokoju dziecięcego, obrazy malowane na płótnie, karmniki dla ptaków, ozdoby jesienne, torby na zakupy, drzewka szczęścia, wyroby z masy solnej i wiele innych prac. 

Każda kupująca osoba dodatkowo obdarowana została niespodzianką w postaci darmowej książki. Zainteresowanie kiermaszem było ogromne. 

Już w pierwszych godzinach udało się sprzedać większość rękodzieła. Nie tylko mieszkańcy wspierali naszą inicjatywę, przekazując i kupując prace. Były też osoby z Wąbrzeźna i Piły – mówi Paulina Kachniarz-Wolska, jedna z organizatorek kiermaszu. 

Nie jest jeszcze do końca znana suma zebranych pieniędzy, ale jak informują organizatorzy, z pewnością będzie to kwota powyżej 7 tys. zł.

Zebrane pieniądze przekazane zostaną dla Fundacji Łatwo Pomagać, która kupi prezenty świąteczne dla dzieci z oddziału onkologii w szpitalu w Bydgoszczy – dodaje Paulina Kachniarz-Wolska.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim osobom, które uczestniczyły w kiermaszu i przyczyniły się do pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.