Kiermasz ciast, morsowanie, pokazy służb i sztafeta. Charytatywna niedziela w gminie Obrowo

Box2 Obrowo Wiadomości
fot. nadesłane

7 marca w gminie Obrowo będzie niedzielą charytatywną. Tego dnia na terenie gminy odbędą się dwie imprezy. Cały zebrany na nich dochód zostanie przekazany na rzecz 7-letniej Matildy z Silna i dwuletniej Lenki z Obrowa.

W godzinach 8:30-13:00 przy urzędzie i kaplicy w Obrowie trwać będzie kiermasz ciast. Oprócz tego będzie można skorzystać z czyszczenia klimatyzacji samochodowej.

REKLAMA

Na ładowanie klimatyzacji gazem R134a i odgrzybianie (ozonowanie) zaprasza firma Auto Kosmetyka Waldemar Łaszewski z Obrowa.

– Trudno określić, do której godziny będziemy pracować, ponieważ jest to zależne od zainteresowania kierowców oraz od tego, jak szybko wyczerpie się odczynnik. Sądzę, że do godziny 13 – 14 na pewno będzie można skorzystać z naszych usług. Zapraszam do nas serdecznie. Tego dnia pracuję dla Lenki – mówi Waldemar Łaszewski.

W pomoc Lence włącza się także parafia w Obrowie. Ksiądz proboszcz zdecydował, że przeznaczy na ten cel niedzielną tacę.

Nie zabraknie także strażaków ochotników. OSP Kawęczyn zaprezentuje specjalnie przygotowany pokaz wozów i sprzętu. Chętni będą mogli wejść do pojazdów i poczuć się jak strażacy. Szczególnie zachęcać do obejrzenia swojego wnętrza będzie nowoczesny, półroczny wóz strażacki.

Dwuletnia dziewczynka, dla której akcja ta jest organizowana, walczy z nowotworem – glejakiem nerwu wzrokowego prawego. 2-latka przyjmuje chemioterapię, a na jej leczenie każdego miesiąca przeznaczane jest około 2,5 tys. złotych.

Natomiast drugą imprezą charytatywną tego dnia będzie Rodzinny Dzień Kobiet dla Matildy. Akcja ta rozpocznie się w Osieku nad Wisłą o godz. 10:00. Potrwa on do godz. 13:00, a około godz. 13:30 do Osieka przybiegną biegacze z Fordonu. Sztafeta dla Matildy liczy aż 112 kilometrów.

Organizatorzy imprezy nad jeziorem w Osieku nad Wisłą, a więc: radna z Silna Sylwia Lisińska, Paweł Kulasa oraz Marta Pindral zapraszają na:

  • morsowanie z Morsami Obrowo (chodzą słuchy, że wójt gminy Andrzej Wieczyński przyłączy się do kąpieli w osieckim jeziorze),
  • pokaz ratownictwa medycznego oraz straży pożarnej,
  • kawę, herbatę, chleb ze smalcem,
  • ognisko z kiełbaskami,
  • dania degustacyjne w restauracji “W dechę” oraz “Bistro Mrówka”,
  • grochówkę wojskową z pieca polowego,
  • loterię fantową,
  • saunę,
  • występ Sebastiana “Sebsona” Kaczorowskiego.

O oprawę muzyczną imprezy zadba dj Navix.

Pomagać 7-letniej Matildzie z Silna pomagać będą też bydgoszczanie. Sztafeta z Fordonu wyruszy w niedzielę o godz. 7:00 i w Osieku nad Wisłą będzie miała swój półmetek. Sztafeta podzielona jest na 20 etapów. Siódmy z nich, liczący 1,4 km, to bulwar toruński. Na nim tempo będzie spacerowe. Organizatorzy zapraszają do udziału w nim całe rodziny. Udział w niej jest bezpłatny, ale organizatorzy proszą o wpłacenie dowolnej kwoty na konto terapii Matildy. Organizatorami sztafety są członkowie stowarzyszenia Waleczne Serca z Bydgoszczy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.