KGW z regionu mogą uzyskać do 5 tys. zł dofinansowania. Wiemy, w jaki sposób!

Box2 Powiat chełmiński Powiat toruński
Fot. ilustracyjne / commons.wikimedia.org

Zarejestrowaliście już swoje Koła Gospodyń Wiejskich w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa? Na swoją działalność możecie uzyskać nawet 5 tys. zł dofinansowania! Wnioski składać można od 7 maja.

W tegorocznej puli środków przeznaczonych na finansowanie statutowych działań KGW znalazło się 40 mln zł. Stowarzyszenia, które w ubiegłym roku złożyły wniosek o wpis do rejestru u Pełnomocnika do Spraw Kół Gospodyń Wiejskich w Powiatowym Biurze Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mogą uzyskać dotacje w wysokości od 3.000 do 5.000 złotych.

REKLAMA

Warunkiem niezbędnym do uzyskania dofinansowania jest założenie rachunku KGW w wybranym banku oraz ewentualne rozliczenie dotacji przyznanej w poprzednim roku. Kto o jakie środki może się ubiegać?

Podstawowe dofinansowanie – w kwocie 3 tys. zł – uzyskać mogą Koła liczące do 30 członków. O tysiąc złotych otrzymać mogą grupy liczące od 31 do 75 członków, a sumę aż 5 tys. zł stowarzyszenia, w których działa powyżej 75 osób.

Wnioski o dofinansowanie składać mogą KGW działające na wsiach, w miastach do 5 tys. mieszkańców i tych o większej liczbie ludności, jednak wyłącznie na obszarach istniejących w nich sołectw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *