KGW w zeszłym roku otrzymały prawie 30 milionów wsparcia

ARiMR Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

W 2019 roku Koła Gospodyń Wiejskich mogły wnioskować do dofinansowanie od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wszystkie KGW, które skorzystały z takiego wsparcia, mają czas tylko do końca stycznia na złożenie sprawozdania rozliczającego.

Koła Gospodyń Wiejskich w 2019 roku otrzymały 29.7 milionów wsparcia finansowego. To o niemal 13.5 miliona więcej niż w roku 2018. W poprzednim roku w całej Polsce powstało 5.8 tysiąca nowych KGW, a łącznie w rejestrze ARiMR-u znalazło się 8780 stowarzyszeń tego typu.

REKLAMA

Członkinie KGW otrzymaną pomoc najczęściej przeznaczały na realizację zadań społeczno-wychowawczych i oświatowo-kulturalnych. 25% środków przyczyniło się do rozwoju kultury ludowej, a 15% do promowania przedsiębiorczości. Dotacje były wydatkowane między innymi na zakup strojów ludowych, wyposażenia AGD oraz artykułów spożywczo-kuchennych.

Wszystkie KGW, które w zeszłym roku otrzymały wsparcie, muszą sporządzić raport i zawrzeć w nim informacje, na co zostały wydane fundusze. Dokument można złożyć maksymalnie do końca stycznia 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *