KGW w zeszłym roku otrzymały prawie 30 milionów wsparcia

ARiMR Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

W 2019 roku Koła Gospodyń Wiejskich mogły wnioskować do dofinansowanie od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wszystkie KGW, które skorzystały z takiego wsparcia, mają czas tylko do końca stycznia na złożenie sprawozdania rozliczającego.

Koła Gospodyń Wiejskich w 2019 roku otrzymały 29.7 milionów wsparcia finansowego. To o niemal 13.5 miliona więcej niż w roku 2018. W poprzednim roku w całej Polsce powstało 5.8 tysiąca nowych KGW, a łącznie w rejestrze ARiMR-u znalazło się 8780 stowarzyszeń tego typu.

REKLAMA

Członkinie KGW otrzymaną pomoc najczęściej przeznaczały na realizację zadań społeczno-wychowawczych i oświatowo-kulturalnych. 25% środków przyczyniło się do rozwoju kultury ludowej, a 15% do promowania przedsiębiorczości. Dotacje były wydatkowane między innymi na zakup strojów ludowych, wyposażenia AGD oraz artykułów spożywczo-kuchennych.

Wszystkie KGW, które w zeszłym roku otrzymały wsparcie, muszą sporządzić raport i zawrzeć w nim informacje, na co zostały wydane fundusze. Dokument można złożyć maksymalnie do końca stycznia 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *