Kazik z MasterChef Junior spotkał się z władzami powiatu [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Wiadomości Zławieś Wielka
fot. Łukasz Piecyk

Dziewięcioletni Kazimierz Józefowicz ze Starego Torunia zajął drugie miejsce w 6. edycji programu MasterChef Junior. Dziś w budynku Starostwa Powiatowego młodemu pasjonatowi sztuki kulinarnej pogratulowali starosta toruński Marek Olszewski i przewodniczący rady powiatu Paweł Polikowski.

Podczas spotkania Kazik oraz jego rodzice otrzymali list gratulacyjny. Młody kucharz dostał także upominek – ściski stolarskie, gdyż jego drugim hobby, zaraz po gotowaniu, jest majsterkowanie.

REKLAMA

Te ściski przydadzą mi się do przytrzymywania desek. Pracuję nad daszkiem na kuwetę dla mojego kota i ściski bardzo ułatwią pracę – wyjaśnił Kazik.

Pytany o swoje przeżycia związane z programem, laureat powiedział:

Bardzo się cieszę, że dotarłem do finału programu. To pokazało mi, że potrafię gotować. Często gotuję w domu, niekoniecznie ekskluzywne dania, ponieważ nie zawsze są dostępne świeże składniki do ich przygotowania.

Rodzice chłopca podkreślili, że od zawsze lubił gotować i interesował się kulinariami, chciał zgłosić się już do jednej z poprzedniej edycji programu, ale nie zdążył. Wspomnieli też o tym, że przykład wyszedł od nich samych, gdyż w rodzinie Jóżefowiczów rodzinne gotowanie jest swego rodzaju tradycją.

Starosta Olszewski zaznaczył, że Kazik jest pierwszym laureatem MasterChef Junior pochodzącym z powiatu toruńskiego.

MasterChef to konkurs ogólnopolski, ale ma renomę międzynarodową. Kaziku, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni – dodał Olszewski. – Osiągnąłeś ogromny sukces i to dzięki ciężkiej pracy i talentowi. Bardzo się cieszymy, że mieszkaniec naszego powiatu wykazał się tak szczególnymi umiejętnościami, odwagą i determinacją.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.