Kalendarz imprez w gminie Chełmża

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
Tegoroczne dożynki odbędą się 29 sierpnia w Świętosławiu. Fot. Łukasz Piecyk

W gminie Chełmża powstał kalendarz imprez na 2020 r. Zawiera on w sobie wszystkie ważniejsze wydarzenia odbywające się na terenie gminy, dzięki czemu może posłużyć jako swoisty przewodnik zarówno dla mieszkańców gminy, jak i dla przyjezdnych.

Kalendarz powstał przy współpracy z Centrum Inicjatyw Kulturalnych gminy Chełmża, organizacjami społecznymi, sołectwami oraz z zaangażowanymi w organizację wydarzeń lokalnymi liderami. Znajdziemy w nim imprezy różnego typu – zarówno kulturalne, okolicznościowe, jak i sportowo-rekreacyjne. Gmina zachęca do przeglądania zarówno strony internetowej Urzędu Gminy, jak i profilu na Facebooku.

REKLAMA

Pierwsze z obecnych w rozpisce wydarzeń już się odbyły. W styczniu miała miejsce uroczystość gminna z okazji setnej rocznicy niepodległości Pomorza i Kujaw, a także impreza karnawałowa z udziałem Kół Gospodyń Wiejskich z gminy. 21 lutego odbył się się VI Wieczór Przedsiębiorcy Gminy Chełmża, który stał się okazją do zdobycia cennych kontaktów dla prowadzących własne biznesy. A co czeka nas w najbliższym czasie?

Na koniec kwietnia zaplanowane zostały z kolei IV Wojewódzkie Manewry Ratownicze w Zalesiu. W kwietniu czeka nas również pierwsza z cyklu wycieczek pieszo-rowerowych. 26 kwietnia chętni będą mogli sprawdzić się na trasie Głuchowo – Nawra.

Bardzo atrakcyjnie zapowiada się maj. Właśnie wtedy w Kuczwałach będą miały miejsce gminne obchody Dnia Strażaka. Z kolei Skąpe będzie gospodarzem kolejnej edycji Motomajówki. Jej organizatorem będzie Chełmżyńska Grupa Motocyklowa ŁOZA. Również w Skąpem, na zaledwie tydzień później, zapowiadane jest duże wydarzenie sportowe. Śniadanie na trawie i Wielki TOUR Piątek 2020 zapowiadają się bardzo interesująco. 

9 maja będzie dniem dla biegaczy. Swoją kondycję będą mogli przetestować w ramach Biegu bł. Juty. Razem z biegaczami ze Skąpego tego samego jeszcze dnia wystartują kolarze podczas III Wyścigu Kolarskiego o Puchar Wójta Gminy Chełmża planowanego na terenie Kuczwał. Maj będzie również miesiącem, w którym odbędą się gminne obchody 30-lecia samorządu terytorialnego. 

Czerwiec przyniesie z kolei Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. 27 czerwca do Zelgna zaproszeni będą nie tylko mieszkańcy gminy, ale i całego powiatu. Natomiast tydzień wcześniej nastąpi otwarcie sezonu turystycznego w czasie festynu „Powitanie Lata” nad Jeziorem Chełmżyńskim w Zalesiu. 

22 sierpnia Kończewice zaproszą na festyn QN-press-Ja, którego organizatorami będą sami mieszkańcy. Tydzień później, 29 sierpnia, w Świętosławiu odbędą się dożynki. 

Gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej jest już tradycyjnym wydarzeniem w gminnym kalendarzu. W jej trakcie najlepsi uczniowie i studenci otrzymają stypendia. Podsumowaniem gminnych imprez będzie uroczystość w Kończewicach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Pod koniec roku czeka nas jeszcze jedno wydarzenie sportowe. 12 grudnia w Zelgnie upłynie pod znakiem festynu „Żyjmy zdrowo na sportowo”.

Kalendarz imprez zapewni mieszkańcom dostęp do informacji o najważniejszych wydarzeniach w gminie, ale też pozwoli im na długoterminowe zaplanowanie swojego czasu, tak aby nie ominąć najważniejszych wydarzeń. 

Wymienione w kalendarzu imprezy w większości mają określoną datę i miejsce. Zachęcamy do przeglądania strony internetowej Urzędu Gminy Chełmża oraz fanpage’a na Facebooku, na których będą zamieszczane na bieżąco zapowiedzi o wszystkich imprezach i wydarzeniach oraz ewentualnych zmianach ich terminów – mówi Katarzyna Orłowska, inspektor ds. promocji urzędu gminy w Chełmży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *