Już niedługo święto zakochanych

Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

Zbliża się jedno z najważniejszych wydarzeń w Chełmnie. Przed nami 19. Walentynki Chełmińskie. W tym roku odbędą się w dniach 14-16 lutego. W piątek koncerty, w sobotę działania wokół „Wesela Chełmińskiego”, a w niedzielę Lech Janerka i… morsowanie.

Walentynki Chełmińskie to obok Perspektywy – 9 Hills Festival jedna z największych atrakcji, organizowanych dla mieszkańców i turystów z regionu. Wydarzenie od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W organizację tegorocznego święta aktywnie włączyły się organizacje pozarządowe, które na dwa dni wejdą w rolę gospodarzy chełmińskich zabytków podczas nocnego zwiedzania miasta.

REKLAMA

Przed nami cały weekend świętowania w „Mieście Zakochanych”. Tegoroczna odsłona wydarzenia będzie świętem sceny alternatywnej. Na chełmińskim Rynku wystąpią tacy artyści jak Fisz Emade Tworzywo, Sorry Boys, Julia Marcell, a w niedzielny wieczór w Farze – Lech Janerka. Przez trzy dni trwać będzie także Festiwal Dobrego Jedzenia i Piwa. Nie zabraknie stałych punktów programu, m.in. Jarmarku św. Walentego i turnieju kulinarnego. Zorganizowany zostanie również Festiwal Piosenki Miłosnej. Poprzedzą go warsztaty, prowadzone przez Grażynę Łobaszewską. Działania w sobotę poprowadzone będą wokół tematu „Wesela Chełmińskiego” stworzonego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Manowce”. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *