Już jutro Dzień dla Zdrowia w Łysomicach. Co będzie się działo?

Box2 Łysomice Wiadomości

Możliwość zwiedzenia wszystkich zakamarków nowego ośrodka zdrowia i wykonania bezpłatnych badań, szczepienia bez wcześniejszej rejestracji, kurs nordic walking, warsztaty cyrkowe i dmuchane place zabaw dla dzieci, a na koniec koncert zespołu Shadow. To i wiele więcej czeka na uczestników rodzinnego pikniku i Dnia dla Zdrowia w gminie Łysomice.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia na terenie rekreacyjnym przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ul. Łąkowej o godz. 15.00. 

REKLAMA

– Pamiętajmy, że choć sytuacja z dnia na dzień wygląda lepiej, to pandemia jeszcze się nie skończyła. To dobry moment do organizowania wydarzeń prozdrowotnych i profrekwencyjnych w kontekście szczepień na COVID-19. Zachęcamy mieszkańców nie tylko do wykonania bezpłatnych badań, ale także do zaszczepienia się. Dbajmy o siebie nawzajem – zachęca Piotr Kowal, wójt gminy Łysomice.

Dzień dla Zdrowia w gminie Łysomice będzie świetną okazją, aby zwiedzić nowy ośrodek zdrowia i zajrzeć w każdy jego zakamarek. Przypominamy, że łysomicki ośrodek zdrowia w plebiscycie pn. „Modernizacja roku & Budowa XXI w.” zajął 1. miejsce w województwie kujawsko-pomorskim. To zdecydowanie jeden z najnowocześniejszych ośrodków zdrowia w regionie. 29 sierpnia mieszkańcy będą mieli okazję nie tylko się o tym przekonać, ale także bezpłatnie skorzystać z określonych badań. Bezpłatne badania będą obejmować profesjonalną analizę składu ciała, porady dietetyka, badanie USG tarczycy, przeglądy stomatologiczne dla dzieci, pomiar ciśnienia krwi, oznaczenie poziomu cukru (z możliwością otrzymania glukometru) i badanie okulistyczne (wcześniejsze zapisy pod nr. tel.: 690 070 02). Swoje stoisko będzie miało także laboratorium Vitalabo oraz łysomicki GOPS i poradnia psychologiczno-pedagogiczna. To jednak nie wszystko.

– Organizatorzy zapewnią także możliwość szczepienia bez wcześniejszej rejestracji dla wszystkich chętnych – dorosłych oraz młodzieży od 12. roku życia – mówi wójt Piotr Kowal. – Gminna komisja ds. profilaktyki uzależnień będzie ponadto oferować badanie na obecność wirusa HIV i HCV, poprzedzone rozmową z psychologiem. Z psychologiem będzie można porozmawiać także na temat cyber-uzależnień. Dodatkowo swoje usługi zaprezentują gabinety z ośrodka zdrowia, m.in. gabinet masażu, apteka czy gabinet tlenoterapii ReMeDical.

Uczestnicy Dnia dla Zdrowia mogą także liczyć na pokaz pierwszej pomocy czy strażackie pokazy symulatora pożaru i komory dymnej. Będzie także okazja do zdobycia ekologicznych gadżetów i zapoznania się z aplikacją EcoHarmonogram. 

Wszystko odbędzie się w wyjątkowej oprawie muzycznej – planowany jest koncert duetu skrzypcowego Queens of Violin, a na wzmocnienie będzie można skosztować zdrowych przekąsek, przygotowanych przez członkinie lokalnych KGW. Entuzjaści aktywnego stylu życia zyskają z kolei okazję, aby wziąć udział w podstawowym kursie nordic walking.

– Dzień dla Zdrowia połączony zostanie ponadto z rodzinnym piknikiem, organizowanym z okazji pożegnania wakacji. Przygotowaliśmy dla małych i dużych mieszkańców gminy szereg atrakcji, m.in. warsztaty cyrkowe, dmuchane place zabaw, fotobudkę oraz koncert zespołu Shadow – wymienia Justyna Paczkowska, spec. ds. promocji w Urzędzie Gminy Łysomice.

Do udziału w wydarzeniu zachęca gmina Łysomice, sołectwo Łysomice oraz wójt gminy Piotr Kowal.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *