Znów zagrają przeciwko rakowi. Przed nami drugie spotkanie

Box1 Łubianka Powiat toruński
fot. materiały prasowe/powiat toruński

Przed nami drugie spotkanie w ramach kampanii Gramy przeciwko rakowi, organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Toruniu, we współpracy z Akademią Walki z Rakiem, Fundacją “Światło” i Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu. Tym razem akcja zawita do Biblioteki – Centrum Kultury w Łubiance.

Pierwsze spotkanie w ramach akcji odbyło się w Obrowie, gdzie nie brakowało wzruszeń i szczerych wyznań. Kampania zawita łącznie do czterech miejscowości na terenie powiatu toruńskiego. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek października, który jest miesiącem walki z rakiem piersi. W najbliższy poniedziałek, 11 października przeciwko rakowi zagrają w Łubiance. Wstęp na spotkanie jest darmowy. Początek o godz. 17:00.

REKLAMA

W trakcie spotkań emitowany jest spektakl “Mówię do Was”, przygotowany przez Akademię Walki z Rakiem. Poza tym można porozmawiać z podopiecznymi Akademii i dowiedzieć się nieco więcej na temat profilaktyki, a także na temat sposobów radzenia sobie z chorobami nowotworowymi. Akcja Gramy przeciwko rakowi ma zwrócić uwagę na problem pacjentów onkologicznych, a przede wszystkim, wspomóc ich w walce z chorobą.

– Prezentacja spektaklu i rozmowa na trudne, ale bardzo ważne tematy profilaktyki i choroby nowotworowej złożą się na program kolejnego spotkania w ramach kampanii „Gramy Przeciwko Rakowi”. W poniedziałek 11 października z podopiecznymi i terapeutami Akademii Walki z Rakiem Fundacji Światło, Fundacją “Światło” oraz ekspertami z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu rozmawiać będziemy w Łubiance – zapowiada spotkanie powiat toruński.

Pozostałe dwa spotkania w ramach kampanii odbędą się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chełmży i w budynku dawnego GS-u w Łysomicach – kolejno 18 i 25 października.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *