Jutro wraca nieodpłatna pomoc prawna w gminach Obrowo i Łysomice

Box2 Łysomice Obrowo Wiadomości

Gminy Obrowo oraz Łysomice informują, że od poniedziałku 2 sierpnia wracają bezpośrednie spotkania z prawnikami, świadczącymi nieodpłatną pomoc prawną. Kto może z niej skorzystać?

Nieodpłatna pomoc prawna oraz poradnictwo obywatelskie od 2019 r. świadczone są każdej osobie, której nie stać na uzyskanie odpłatnej porady – warunkiem uzyskania darmowej pomocy jest złożenie stosownego oświadczenia. Porady udzielane są w trakcie osobistej wizyty w wyznaczonym punkcie. Takie punkty utworzone są m.in. w Urzędach Gmin Obrowo (pokój nr 35) oraz Łysomice (pokój nr 21). Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje m.in. poinformowanie interesanta o jego prawach i obowiązkach w związku z toczącym się postępowaniem, wskazanie dostępnych rozwiązań problemów prawnych, sporządzanie projektów pism czy mediację, której celem jest polubowne rozwiązanie sporu pomiędzy stronami konfliktu.

REKLAMA

W Urzędzie Gminy Obrowo w poniedziałki pomagać będzie radca Michał Szewczyk (14.00-18.00), a w piątki radczyni i mediatorka Anna Piórkowska (14.00-18.00). Natomiast w Łysomicach we wtorki przyjmuje adwokat i mediator Barbara Gradowska-Koprowska (10.00-14.00), a w środy adwokat Weronika Sobczak (10.00-14.00).

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.