Jutro sesja sejmiku województwa. Czym zajmą się radni?

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W poniedziałek 30 listopada odbędzie się kolejna sesja sejmiku województwa. Obrady odbędą się w trybie zdalnym. Transmisję od godziny 10:00 będzie można śledzić na stronie www.kujawsko-pomorskie.pl. Co w programie?

W czasie obrad radni mają przyjąć stanowisko w sprawie ustanowienia roku 2021 Rokiem Doktor Wandy Błeńskiej. Wanda Błeńska była toruńską lekarką i członkinią Armii Krajowej w czasie drugiej wojny światowej. Przez 43 lata leczyła trędowatych w ośrodku misyjnym Ugandzie. 

REKLAMA

Kolejnym z ważnych tematów, jakimi zajmą się radni, będzie kwestia zdrowia psychicznego wśród młodzieży. Doktor Małgorzata Dąbkowska, konsultant w dziedzinie, przedstawi informacje na temat sytuacji w psychiatrii dzieci i młodzieży w województwie kujawsko-pomorskim. Według raportów, w całym kraju mamy do czynienia ze wzrostem zaburzeń psychicznych wśród młodzieży. 

To jednak nie wszystko. Sejmik zajmie się także rozpatrzeniem projektu uchwały w sprawie określenia zadań finansowanych w 2021 roku ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W planach samorządu województwa jest przeznaczenie przyszłorocznych środków PFRON na dofinansowanie robót budowlanych w obiektach służących rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami, dofinansowanie kosztów tworzenia i działania zakładów aktywności zawodowej, a także na zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zlecane fundacjom i organizacjom pozarządowym.

W programie obrad jest ponadto projekt uchwały w sprawie programu współpracy samorządu województwa z organizacjami pozarządowymi na przyszły rok. Już we wrześniu projekt został skonsultowany z NGO. Zgodnie z przewidywaniami, na realizację programu przeznaczonych ma zostać 5,5 mln zł. 

Inne tematy, które podejmą radni to m.in. głosowanie nad projektami uchwał dotyczącymi Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego i Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego, czy zmiany statutu Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *