Jubileusz zespołu Leśna Kraina z Cierpic

Box2 Wiadomości Wielka Nieszawka
fot. nadesłane

Pięciolecie swojego istnienia obchodził 18 stycznia w CSiR „Olender” zespół wokalny Leśna Kraina z Cierpic, działający przy Klubie Seniora o tej samej nazwie. Leśna Kraina jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów wokalnych na terenie powiatu toruńskiego – ma na koncie liczne występy na przeglądach i festiwalach. Do laurów za wysoki poziom artystyczny zespół od niedawna może dopisać wielki sukces, jakim okazał się Przegląd Twórczości Artystycznej Klubów Seniora „Po Ten Kwiat Paproci” organizowany przez GCK w Małej Nieszawce z pomocą Leśnej Krainy. W czerwcu odbędzie się piąta edycja imprezy, w której uczestniczą najlepsze zespoły wokalne seniorów z całego regionu kujawsko-pomorskiego.

W obchodach jubileuszowych Leśnej Krainy wzięło udział ok. 110 osób – członkowie zaprzyjaźnionych zespołów wokalnych, goście honorowi, sympatycy. Wśród gości znaleźli się m.in. wójt gminy Wielka Nieszawka Krzysztof Czarnecki, przewodnicząca Rady Gminy Ewa Tarkowska, proboszcz parafii w Cierpicach ks. kan. Tomasz Pokornowski, sołtys Cierpic Ryszard Kryszewski, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Seniora Ireneusz Frelichowski. List gratulacyjny od starosty toruńskiego Marka Olszewskiego odczytał Andrzej Pabian ze Starostwa Powiatowego w Toruniu. Szczególnymi gośćmi byli przedstawiciele zespołów i klubów seniora ściśle współpracujących z Klubem Seniora „Leśna Kraina”, takich jak Wspomnienie z Małej Nieszawki, Harmonia z Górska, Klub Seniora „Wrzos” z Rojewa, zespół Sami Swoi z Obrowa oraz Szarotka z Solca Kujawskiego – a także instruktor Leśnej Krainy dr Jarosław Dąbrowski oraz Przemysław Rynkowski, przyjaciel zespołu.

REKLAMA

Otrzymaliśmy wiele kwiatów, życzeń i gratulacji – relacjonuje Halina Dąbrowska, założycielka i opiekun zespołu Leśna Kraina. – Jubileusz pięciolecia Leśnej Krainy połączony był z zabawą karnawałową, zaś całość obchodów została utrwalona na płycie przez Jacka Mroczka i Jolantę Guzowską.

Obecnie Leśna Kraina liczy 18 członków – 16 pań oraz 2 panów. Spotykają się raz w tygodniu, we wtorek, by ćwiczyć swój warsztat wokalny pod okiem instruktora – dyrektora GCK w Małej Nieszawce Jarosława Dąbrowskiego.

Sięgamy po różnorodne utwory – religijne, patriotyczne, biesiadne, a także popularne przeboje krajowe i zagraniczne. Istotnym elementem naszego repertuaru jest muzyka ludowa, zwłaszcza folklor kujawski, oraz utwory np. Chopina („Życzenie”) – mówi Halina Dąbrowska.

Leśna Kraina, razem z zespołami Wspomnienie i Appassionata, które też działają na terenie gminy Wielka Nieszawka, uświetnia artystycznie wszystkie najważniejsze gminne wydarzenia – seniorzy ostatnio występowali w ramach obchodów Święta Niepodległości 11 listopada, później na Gminnych Mikołajkach, podczas ubierania choinki przed CSiR „Olender”, na Orszaku Trzech Króli. Wciąż biorą udział w konkursach i przeglądach zespołów wokalnych seniorów, wyjeżdżając do ościennych gmin i powiatów oraz przywożąc z nich liczne wyróżnienia i nagrody. Obecnie przygotowują się do występu na Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS” w Bydgoszczy. W czerwcu po raz piąty wspólnie z GCK zorganizują własną imprezę: Przegląd Twórczości Artystycznej Klubów Seniora „Po Ten Kwiat Paproci” w Małej Nieszawce, na który zjeżdżają najlepsze zespoły wokalne seniorów z regionu.
Leśna Kraina wciąż otwarta jest dla nowych członków. Spotkania zespołu odbywają się w sali udostępnionej przez nadleśniczego Dariusza Mularzuka w siedzibie Nadleśnictwa Cierpiszewo.

Bardzo jesteśmy wdzięczni panu nadleśniczemu Dariuszowi Mularzukowi za wyrozumiałość i życzliwość okazywaną nam od lat. Dzięki niemu mamy gdzie ćwiczyć w Cierpicach – mówi Halina Dąbrowska. – Pamiętał o nas także przy okazji jubileuszu. Choć nie mógł uczestniczyć w nim osobiście, złożył nam życzenia podczas ostatniej próby. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *