Jeszcze nie zdążyła odebrać prawa jazdy, a już jechała z trzema promilami

112 Box2 Województwo
fot. Łukasz Piecyk

Dwa lata grożą 19-latce, która wybrała się na przejażdżkę autem, mając prawie trzy promile alkoholu. Kompletnie pijana nastolatka spowodowała kolizję, poruszała się bez świateł i bez uprawnień.

Do tej kolizji doszło w niedzielę ok. godz. 18 w miejscowości Godziszewy (powiat rypiński). 19-latka jadąca oplem podczas wymijania forda zaczepiła o jego lusterko i odjechała w kierunku Rypina. Kierowca z tego auta zawrócił i pojechał za 19-latką. Zadzwonił też na policję.

REKLAMA

Policjanci podjęli interwencję na ul. Mławskiej w Rypinie, gdzie zatrzymały się pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu drogowym.

– Podczas przeprowadzanej interwencji przez policjantów okazało się, że 19-latka jest nietrzeźwa – informuje Dorota Rupińska, oficer prasowy rypińskiej policji. – Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie prawie trzy promile alkoholu. Kobieta przyznała, że spożywała alkohol. Prosiła tylko policjantów, aby nie zabierać jej prawa jazdy, bo dopiero zdała egzamin i jeszcze nie zdążyła odebrać dokumentu.

Nastolatka była w takim stanie, że nie pamiętała dokładnie wcześniejszej kolizji. Ponadto swoim pojazdem poruszała się bez świateł.

Policjanci uniemożliwi kobiecie dalszą jazdę. 19-latka odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Odpowie też za szereg wykroczeń.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *