Jesienią do Złotorii powróci futsal

Box2 Lubicz Sport Wiadomości
fot. nadesłane

Jesienią do Złotorii powróci futsal. Kiedy i na jakich zasadach? O szczegóły pytamy prezesa klubu Roberta Chrobaka.

Niedawno pojawiła się informacja o tym, że do Złotorii wraca futsal. Kiedy dokładnie?

Sekcja futsalu będzie powstawała po zakończeniu rundy wiosennej. Wtedy, gdy seniorzy rozpoczną grę w rundzie jesiennej nowego sezonu. Myślę, że zaczniemy ją tworzyć na początku września.

Skąd pomysł przywrócenia sekcji futsalu?

Piłka halowa przyciąga młodzież, która obecnie jest bardzo mało aktywna. Ta dyscyplina jest na tyle popularna, że młodzi ludzie chcą ją uprawiać. W przeszłości jako drużyna U-18 byliśmy w gronie kilkunastu najlepszych drużyn w Polsce i pojechaliśmy na turniej finałowy do Bielska-Białej. Tam jednak trafiliśmy do tzw. „grupy śmierci” i zdobyliśmy za mało punktów, aby awansować dalej. 

REKLAMA

Kto był pomysłodawcą?

Osobą, która podjęła się próby wznowienia sekcji futsalu w Złotorii i wystartowania w lidze, jest Mariusz Łangowski, który niedawno do nas wrócił. To on prowadził młodych zawodników, którzy odnosili dobre wyniki w piłce halowej kilka lat temu.

Jakie drużyny powstaną?
Na pewno będziemy chcieli wystartować w rozgrywkach z drużyną U-19. Niewykluczone, że powstanie także drużyna U-16. Chcemy też, aby powstał zespół seniorski, który będzie występował w II lidze futsalu, a także w eliminacjach do Pucharu Polski.

Czy na stanowisko trenera był rozważany jeszcze ktoś inny niż Mariusz Łangowski?
Nie, nikt inny nie był brany pod uwagę przy obsadzeniu tego stanowiska. Za sekcję będzie odpowiadał pomysłodawca jej przywrócenia.

Jakie ma pan oczekiwania wobec sekcji futsalu?
Na razie chcemy wystartować i zebrać grupę osób, która zaangażuje się w rozwój sekcji. W drużynach młodzieżowych na pewno sukcesem byłby awans z grupy i wejście do finału, na który wyjeżdżały poprzednie drużyny. Niektórzy dopiero będą poznawać tajniki tej dyscypliny, ponieważ wcześniej nie mieli z nią żadnej styczności. W drużynie seniorskiej sukcesem byłaby walka o baraże o wejście do pierwszej ligi. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *