Jedziesz za szybko? W Chełmży masz czerwone światło [ZDJĘCIA]

112 Box1 Chełmża Fotogalerie Powiat toruński Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Przy ulicy Wyszyńskiego 9 w Chełmży działa aktywna sygnalizacja świetlna. Połączona jest ona z radarem, który włącza czerwone światło, jeśli kierowca przekracza 50 km/h.

Innowacyjne przejście powstało w sąsiedztwie SP nr 5 i ZS im. Unii Europejskiej oraz licznych bloków i domków jednorodzinnych. To pierwsze aktywnie oznaczone przejście dla pieszych w powiecie. We wtorek 15 września w tym miejscu samorządowcy, policja oraz uczniowie wzięli udział w krótkiej akcji promującej bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

REKLAMA

Przejście znajduje się w sąsiedztwie szkół i zwiększa bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Kierowcom to aktywne miejsce będzie przypominać, że są na terenie zabudowanym i wokół nich jest wielu niechronionych uczestników a przestrzeganie zasad ruchu drogowego nie jest niczyją złośliwością – mówił starosta toruński Marek Olszewski

Władze Chełmży myślą natomiast o kolejnych sygnalizacjach świetlnych.

Podejmiemy rozmowy z Zarządem Dróg Wojewódzkich, bo są przynajmniej dwa takiej miejsca, gdzie mogłaby się ona pojawić – dodawał burmistrz Jerzy Czerwiński. – Dla mnie to ogromna satysfakcja, że sygnalizacja powstała tutaj, bo to ulica o sporym natężeniu ruchu i prędkość nie zawsze jest przestrzegana. Zadziało się to bardzo sprawnie i pozwoli nam tu bezpieczniej mieszkać.

Przedstawiciele policji wskazywali również na istotny wpływ takiego rozwiązania na bezpieczeństwo w okolicy.

Chciałbym podziękować za tę inicjatywę, bo z naszego punktu widzenia zapobieganie jest lepsze – powiedział zastępca komendanta miejskiego policji w Toruniu, mł. insp. Krzysztof Lewandowski. – Chełmża pod względem bezpieczeństwa pieszych czy rowerzystów jest statystycznie bezpiecznym miastem.

Uczniowie pobliskich szkół w trakcie wydarzenia mogli zobaczyć, jak wyglądają podstawowe działania w zakresie ratownictwa medycznego oraz otrzymały odblaski.

Od wielu lat współpracujemy z urzędami i policją, podejmując działania zwiększające ochronę uczestników ruchu drogowego. Staramy się cały czas zmieniać świadomość, że taki drobiazg jak odblask może uratować życie – tłumaczył Robert “Sauron” Majewski z fundacji Bezpieczni.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *