Jeden z druhów z OSP Łążyn wszedł na Śnieżkę. W krótkich spodenkach

Box1 Wiadomości
Fot. OSP Łążyn

Adam Tchorzewski, bo o nim mowa, zdobył Śnieżkę, mając na sobie zaledwie szorty i czapkę. To była zorganizowana akcja, mająca na celu pomoc dla chorej Sylwii. “Jesteśmy dumni, że jest jednym z nas”, komentuje OSP Łążyn.

Warunki nie były lekkie. Porywy wiatru dochodziły do 60 km/h, a temperatura spadła do -22 stopni. Uczestnicy wyprawy od kilku tygodni jednak hartowali swoje organizmy i przygotowywali się na wzmożony wysiłek. Był wśród nich także Adam Tchorzewski, strażak – ochotnik z OSP Łążyn. Ostatecznie całej ekipie udało się zdobyć Śnieżkę w samych szortach – oczywiście w szczytnym celu. Chodziło o pomoc chorej Sylwii, która bez operacji może stracić nóżkę. Potrzeba 50 tys. zł, a dzięki ludziom dobrej woli udało się już uzbierać ponad 20 tys. zł.

REKLAMA

Teraz swoją cegiełkę dołożył także Adam Tchorzewski. Wejście na szczyt zajęło mu 1.43 h.

Adam nie raz pokazał, że jest gościem z wielkim serduchem do pomagania drugiemu człowiekowi! A kiedy potrzeba, staje w pierwszym szeregu zmagań. Teraz postawił poprzeczkę jeszcze wyżej. A my jesteśmy dumni, że znamy go osobiście! I że jest jednym z nas! – komentowała OSP Łążyn w mediach społecznościowych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *