Jaś Mela, zdobywca dwóch biegunów, odwiedzi Grębocin

Box2 Lubicz
Fot. nadesłane / Jan Mela

W maju Grębocin odwiedzi Jaś Mela, najmłodszy zdobywca obu biegunów północnych. Wraz z s. Anną Błachan ze Stowarzyszenia Po MOC poprowadzą warsztaty podczas Ogólnopolskiego Spotkania Taizé w Grębocinie.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-26 maja 2019 r. Jego tematem przewodnim będą słowa „Czego szukacie?”.

REKLAMA

– Spotkanie w Grębocinie jest przede wszystkim ekumenicznym spotkaniem z Chrystusem Zmartwychwstałym i z ludźmi – piszą organizatorzy warsztatów. – Dzięki modlitwie z innymi jesteśmy bliżej Boga. Dzięki otwartości i gościnności przekraczamy bariery dzielące nas uprzedzenia i  różnice, możemy się przyjąć wzajemnie i obdarować.

Gościem spotkania będzie Jasiek Mela, pochodzący z Malborka najmłodszy zdobywca obu biegunów oraz założyciel Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Razem z s. Anną Bałchan ze Stowarzyszenia Po MOC poprowadzą warsztaty, w trakcie których podzielą się z uczestnikami swoją historią.

Koszt udziału w wydarzeniu to 65 zł. Cena zawiera wyżywienie, ubezpieczenie i pakiet powitalny. Uczestników spotkania tradycyjnie ugościć będą w swoich domach mieszkańcy Grębocina.

Formularz rejestracyjny: http://bit.do/formularz-rejestracyjny

Współorganizatorem wydarzenia jest Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Toruńskiej.

Jasiek Mela, jako nastoletni chłopak doznał porażenia prądem. 24 lipca 2002 r. wszedł podczas deszczu do niezabezpieczonej stacji transformatorowej na placu zabaw w Malborku. Odzyskawszy przytomność, został niezwłocznie przewieziony do szpitala w Gdańsku, gdzie po trzech miesiącach leczenia podjęto decyzję o amputacji lewego podudzia i prawego przedramienia. Jako osoba niepełnosprawna, wspólnie z podróżnikiem Markiem Kamińskim, zdobył dwa bieguny. W 2011 powstał film fabularny „Mój biegun”, którego scenariusz oparty był o życiorys Meli.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *