Jan Krzysztof Ardanowski o pracy w resorcie. “Moje odejście nie jest związane z rekonstrukcją rządu”

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Jan Krzysztof Ardanowski nie pełni już funkcji ministra rolnictwa w rządzie. Wyraźnie sprzeciwił się tzw. ustawie futerkowej, głosując przeciw “piątce Kaczyńskiego”. Teraz publicznie podkreślił, że jego odejście z rządu związane było właśnie z tą ustawą.

Zmieniają się koncepcje i cele. Moje odejście nie jest związane z rekonstrukcją rządu, tylko moim stanowiskiem w sprawie ustawy o ochronie zwierząt, która wywoła poważne konsekwencje. Natomiast jest łajdactwem przedstawianie rolników jako barbarzyńców, lobby czy mafię – napisał na Twitterze Jan Krzysztof Ardanowski.

REKLAMA

Chodzi o ustawę o ochronie zwierząt, zawierającą przepisy o zakazie uboju rytualnego. Jan Krzysztof Ardanowski przestrzegał członków swojej partii przed skutkami wprowadzenia tej ustawy. Jego zdaniem, wejście w życie ustawy futerkowej byłoby prostą drogą do utraty poparcia PiS wśród mieszkańców wsi. Po zagłosowaniu wbrew woli prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, minister Ardanowski (oraz 14 innych posłów) został zawieszony w prawach członka partii. Jego miejsce zajmie Grzegorz Puda.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *