Jakub Danielewicz: Media publiczne stały się tubą propagandową

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Jakub Danielewicz, wójt gminy Unisław, komentuje rządowy pomysł wprowadzenia podatku od reklam emitowanych w radiu, telewizji i internecie oraz dzisiejszy protest mediów.

To kolejna próba zawłaszczenia mediów. Media publiczne stały się tubą propagandową, przez którą rządzący próbują narzucić kierunek patrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Media komercyjne, nie publiczne, pełnią niezwykle istotną funkcję w życiu społecznym, ponieważ pomagają mieszkańcom, choćby takich lokalnych społeczności jak gmina Unisław, trzeźwo oceniać to, co się dzieje wokół – komentuje wójt Jakub Danielewicz. – Przed chwilą doszło też do przejęcia koncernu medialnego przez Orlen. W związku z tym my, jako samorządowcy, obawiamy się, że ktoś w Warszawie będzie decydować o tym, jak mieszkańcy mają oceniać radnych, wójta i całą rzeczywistość.

REKLAMA

Wójt odniósł się także do sytuacji na Węgrzech.

Pomysł wprowadzenia tego podatku nie jest rzeczą nową, ponieważ premier Orban przetestował to już na Węgrzech i doprowadził do tego, że media publiczne stawały się monopolistą do tego, aby kształtować świadomość mieszkańców Węgier. Polska, niestety, często korzysta z wzorców węgierskich. Obawiam się, że to jest ostatni moment, kiedy media w Polsce mogą powiedzieć głośno, że takie działania to element niszczenia wolności – podsumował wójt Jakub Danielewicz.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *