Jak wyglądają przygotowania do 29. Finału WOŚP w gminie Unisław?

Box1 Wiadomości
Fot. nadesłane

Przygotowania do tegorocznego „Finału z głową” w unisławskim sztabie ruszyły w grudniu. Zarejestrowano już wszystkich wolontariuszy, uruchomiono eSkarbonkę i rozpoczęto licytacje. W dniu finału planowane jest m.in. światełko do nieba i ognisko w parku.

Obostrzenia pandemiczne zmusiły organizatorów do zmiany planów na 29. Finał WOŚP. Atrakcji jednak nie zabraknie, a sztabowcy z Unisławia zrobią wszystko, aby orkiestrowe granie przebiegło bezpiecznie. 31 stycznia na ulice wyjdzie 50 wolontariuszy, którzy będą kwestować na terenie gminy. Zostaną zaopatrzeni w maseczki, rękawiczki i środki dezynfekcyjne.

REKLAMA

– Już od połowy grudnia datki można także wrzucać do puszek stacjonarnych, które stanęły w kilkunastu sklepach na terenie naszej gminy. Wsparcie można także przekazywać on-line na eSkarbonkę sztabu w Unisławiu. Wystarczy wybrać kwotę, zaznaczyć elektroniczną metodę płatności i gotowe – tłumaczy Paweł Marwitz, szef sztabu WOŚP Unisław.

Do tej pory zorganizowano także akcję lepienia bałwanów i wpłacania przy tej okazji min. 10 zł do eSkarbonki. Ruszyły również licytacje on-line. Więcej szczegółów o nich można znaleźć na grupie WOŚP Unisław, założonej przez unisławski GOK. Do tej pory udało się już wylicytować koszulkę WOŚP-ową za 130 zł czy długopis wojewody za 150 zł. Na licytacje trafią także m.in. strzyżenie u barbera, zabiegi kosmetyczne, diagnostyki pojazdów, jajko wielkanocne, rękodzieło, przejażdżki na motocyklach, masaże i przede wszystkim oryginalne złote serduszko WOŚP.

W przeddzień finału, w sobotę 30 stycznia, przed Urzędem Gminy Unisław stanie krwiobus i w godz. 10.00-14.00 odbędzie się zbiórka krwi. Każdy, kto zdecyduje się wziąć w niej udział, będzie mógł także przekazać datek na WOŚP do stacjonarnej skarbonki. A co szykują organizatorzy na finał?

– 31 stycznia, w dniu 29. Finału WOŚP, planujemy od rana serwować na wynos swojskie wypieki i zorganizować grę terenową po Unisławiu. Przygotujemy także całodniowe ognisko w parku, a o 20.00 zapraszamy mieszkańców na symboliczne „Światełko do nieba”. Po nim na Facebooku Gminnego Ośrodka Kultury transmitowany będzie koncert zespołu Myasta – wymienia Paweł Marwitz.

Organizatorzy zastrzegają jednak, że plany mogą ulec zmianie ze względu na sytuację epidemiczną.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *