Jak urządzić restaurację, żeby goście chcieli spędzać w nim czas? Należy zadbać o estetyczną aranżację całego lokalu

Box1 Materiały partnera

Przed tytułowym pytaniem stoi wielu ambitnych szefów kuchni, którzy poważnie myślą o założeniu czegoś własnego. W podobnej sytuacji znajdują się właściciele restauracji, którym ostatnio nie wiedzie się najlepiej i szukają czegoś, co pozwoli odwrócić im negatywny trend. Czasami, nieco wbrew oczywistym skojarzeniom, problem nie tkwi w jakości dań czy umiejętnościach kucharzy, ale właśnie w nijakiej pozbawionej wyrazu siedzibie. W pewnych przypadkach rewolucje na zapleczu okazują się zupełnie zbędne, gdyż to sala dla gości wymaga daleko idących zmian.

W branży gastronomicznej wystrój i atmosfera liczą się równie mocno, co menu pełne pysznych dań

REKLAMA

Dlaczego ludzie w ogóle wychodzą do restauracji? Pogłębione badania prowadzone przez specjalistów wykazują, że chęć zjedzenia smacznego posiłku sama w sobie nie wystarcza, aby skłonić do zarezerwowania stolika. Gdyby tak było, w lokalach gastronomicznych mielibyśmy przygotowanych zdecydowanie więcej miejsc przeznaczonych dla jednej osoby. Restauracje wizytuje się najczęściej w większym gronie, żeby miło spędzić razem czas albo omówić ważne kwestie biznesowe z kontrahentami. Do takich celów potrzeba zarówno rozkoszy podniebienia – naturalnie podanych w wykwintny sposób – ale również eleganckiej oprawy. I tutaj warto zwrócić szczególną uwagę na beton architektoniczny, a zwłaszcza trójwymiarowe panele.

Komfortowe i stylowe meble, muzyka przygrywająca w tle, wreszcie najróżniejsze elementy dekoracyjne. To tylko część elementów, które wydatnie wpływają na odbiór i ocenę restauracji przez gości. Jeśli chodzi o rozwiązania aranżacyjne, nowoczesny styl zasłużenie cieszy się coraz większą popularnością. Jak podkreślają eksperci z firmy VHCT, płyty 3D nadają pomieszczeniom w lokalu tak potrzebnej wyrazistości.

Projektanci polecają beton architektoniczny jako doskonały sposób wykończenia wnętrz sali

Ważne, aby całości towarzyszyła określona myśl przewodnia. Lokal na pierwszy rzut oka powinien emanować określonym charakterem. Dobrze by było, gdyby projekt wystroju tworzyć całościowo: w taki sposób, aby meble oraz pozostałe elementy wyposażenia użytkowego dobrze wpasowały się do statycznych ścian oraz pozostałych ozdób. Spójne rozwiązania estetyczne najmocniej przemawiają do wyobraźni, aczkolwiek odważne eksperymenty mogą przynieść zaskakująco skuteczne efekty. W tym miejscu warto podkreślić, że panele z betonu architektonicznego są dostępne w kilku wariantach kolorystycznych. Ze zrozumiałych względów są to najczęściej różne odcienie szarości, ale to przecież wariant uniwersalny, dobrze komponujący się z dowolnymi innymi barwami. Pozostaje kwestia dostosowania proporcji, wyboru odpowiednich wzorów betonowych płyt oraz ich oświetlenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *