Jak radziły sobie w pierwszym półroczu kluby sportowe z gminy Obrowo?

Box2 Obrowo Sport
Sto zawodniczek i zawodników z całej Polski wzięło udział w piątym turnieju karate rozgrywanym w gminie Obrowo. (fot. AKT Budo)

Po wakacjach sportowcy wracają do treningów. W gminie Obrowo nie brakuje klubów, które szykują się na dalszą rywalizację o kolejne cele. Tym razem przyjrzeliśmy się sportom walki. Jak radzili sobie karatecy i kickboxerzy?

Toruński Klub Karate – Do „Ronin” – sekcja w Brzozówce

REKLAMA

6 września klub powrócił do treningów po wakacyjnej przerwie. Grupa szlifuje swoje umiejętności w poniedziałki i czwartki w godz. 18.30-20.00 w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzozówce. W pierwszym półroczu klub nie miał w planach uczestnictwa w większych imprezach. Zamiast tego trwały przygotowania do organizacji jesienią dwóch większych wydarzeń, które mają rozpromować tę dyscyplinę w gminie. 

Festiwal Sztuk Walki odbyć się ma 2 października i nieco wykroczy poza ramy karate. Do udziału zaproszono bowiem również m.in. mistrzów judo i systemy, rosyjskiej sztuki walki polegającej na samoobronie. Będzie więc można zobaczyć, jak wyglądają zmagania w różnych sztukach walki. W trakcie wydarzenia treningi poprowadzą Zbigniew Wojtkowiak, Tadeusz Wójcik, Arkadiusz Padniewski (wszyscy trzej 7 dan karate shotokan), Jacek Kutyba (5 dan judo) i Andrzej Żuberek (3 dan systema). Każdy z mistrzów poprowadzi dwa treningi. Mieszkańcy gminy będą mogli w nich uczestniczyć za darmo i dowiedzieć się nieco więcej o podstawach treningu sztuk walki, samoobrony czy o tym, jak bezpiecznie upadać. Po Festiwalu Sztuk Walki odbędzie się także druga impreza – VIII Mistrzostwa Ziemi Dobrzyńskiej – turniej karate WKF (olimpijskiego). Oba wydarzenia finansowo wspiera Urząd Gminy Obrowo. Klub wciąż przyjmuje zapisy do swoich sekcji.

Akademia Karate Tradycyjnego Budo Obrowo

Swoje treningi prowadzi we wtorki i czwartki od godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Obrowie pod okiem trenera Jarosława Mejera. Zawodnicy Akademii trenowali również w wakacje. W ostatnim czasie mogą się pochwalić niemałymi sukcesami. 

Pierwsze tegoroczne zawody odbyły się w marcu. W ramach Awar Cup 2021 sto zawodniczek i zawodników rywalizowało o puchar wójta gminy Obrowo. Reprezentanci klubu poradzili sobie świetnie, zdobywając medale. Organizatorem wydarzenia był Polski Związek Karate Komisja Karate Fudokan wraz z AKT Budo z Obrowa.

Z kolei w maju w Hali Sportowej UCS UMK w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Karate Fudokan oraz VII Turniej Toruńskiego Smoka w Karate Tradycyjnym i Fudokan. To łącznie 170 zawodników z 26 klubów w całej Polsce, którzy rywalizowali w walce o medale. AKT Budo Obrowo z Torunia przywiozła 21 medali. 

Ostatnia duża impreza nadeszła w czerwcu. Podczas rozgrywanego w Warszawie XXI Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Karate Tradycyjnym karateka AKT Budo Obrowo Wiktor Kowalski zajął 3. miejsce. Co warte podkreślenia, do rywalizacji przystąpiło 648 zawodników z łącznie 51 klubów. Sukcesy młodzieży z gminy Obrowo poskutkowały m.in. wyróżnieniem od starosty toruńskiego. 

W czasie wakacji zawodnicy AKT Budo Obrowo dwukrotnie uczestniczyli w wyjazdach do Torunia, gdzie spędzali czas na terenie campingu Tramp. Klub z Obrowa również nadal przyjmuje zapisy do grup. 

A&W Team Obrowo

To jedyny klub na terenie gminy, który prowadzi zajęcia z kickboxingu. Jego członkowie na koncie mają już mistrzostwa polski i regularnie są powoływani do kadry narodowej, gdzie reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej. Trenerem drużyny jest Andrzej Maciusiewicz.

W tym roku sportowe zmagania zawodnicy A&W Team Obrowo rozpoczęli od Mistrzostw Pomorza w kickboxingu w formule kick-light. Do Luzina przyjechało 264 zawodników z 38 klubów z całego kraju. Obrowska reprezentacja liczyła 12 osób. Aż 8 z nich wróciło z medalami – trzema złotymi i pięcioma brązowymi. 

Kolejny sprawdzian miał miejsce w kwietniu w Lubawie. Tam odbył się drugi etap konsultacji kadry narodowej kadetów młodszych i starszych w wersji kick-light. Ostatecznie powołania do kadry otrzymało 9 zawodników A&W Obrowo Team. 

W maju przyszły kolejne sukcesy. Podczas Mistrzostw Polski Północnej w Kartuzach udało się zdobyć dwa medale – Grzegorz Błotnicki i Dawid Lisiński zdobyli kolejno srebrny i brązowy. W trakcie Mistrzostw Polski light contact juniorów i kick light kadetów w Włoszakowicach ich młodsi koledzy wywalczyli aż pięć miejsc na podium. Julia Szyjkowska wróciła ze złotem, Paweł Perlik ze srebrem, a Natalia Maćkiewicz, Michał Błotnicki i Weronika Kosmela z brązem. 

W dalszej części sezonu zawodnicy A&W Obrowo Team osiągali kolejne sukcesy, w tym kolejne medale na ogólnopolskich zawodach. A&W Obrowo Team wciąż się rozwija i przyjmuje nowych członków.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.