Jak powinna wyglądać obsługa przy zakładaniu instalacji fotowoltaicznej?

Materiały partnera Wiadomości

Jeżeli podjąłeś już decyzję, o zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej teraz zadbaj o to, by znaleźć profesjonalną firmę, która zapewni Ci fachowe doradztwo i wykonanie. Ważne, by kompleksowo zadbali o cały proces powstawania Twojej własnej energii elektrycznej. Od odpowiedniego planu i obliczenia zapotrzebowania energetycznego, do montażu paneli słonecznych.

Obsługa 360

REKLAMA

Inwestycja w fotowoltaikę to krok w zdecydowanie dobrą stronę. Warto znaleźć firmę, która pozwoli przejść całą drogę do cieszenia się własną energią elektryczną. Dobra obsługa to taka, która jest z nami od początku. Przed przystąpieniem do prac montażowych, musimy otrzymać fachowe doradztwo w kwestii mocy paneli. W czasach pandemii większość firm oferuje spotkania on-line. Specjalista powinien zebrać szereg danych takich jak np. roczne zużycie prądu, wielkość dachu, region, w którym znajduje się dom. Dzięki temu będzie mógł oszacować potrzebą moc paneli, tym samym obliczy całkowity koszt inwestycji. Na kolejnym etapie firma, przygotowuje dla Ciebie projekt instalacji fotowoltaicznej. By był on rzetelny, konieczne jest wzięcie pod uwagę takich aspektów jak rodzaj dachu, stopień jego nachylenia oraz powierzchnie niezacienioną. Zwróć uwagę, czy Twój doradca zebrał wszystkie potrzebne informacje. Przy obliczaniu kosztów całej inwestycji, profesjonalna firma, powinna poinformować Cię o możliwościach związanych z dofinansowaniem. 

Mój prąd

W celu zachęcenia osób fizycznych, do inwestowania w zieloną energię powstał program “Mój prąd”. To sposób na zdobycie dofinansowania, które pokryje część kosztów instalacji fotowoltaicznej. O wsparcie może starać się osoba fizyczna, która montuje na swoim dachu panele o mocy między 2 kW a 10 kW. Jest to całkowicie wystarczający zakres Większość domów zaopatrywanych jest w ogniwa do 4 kW.  Dopłata może pokryć nawet 50 % kosztów inwestycji. Maksymalnie otrzymujemy do 5 000 zł. Ważne, że dofinansowanie jest zwolnione z podatku od osób fizycznych. Oznacza to, że nie musimy rozliczać tej sumy w rocznym zeznaniu podatkowym. Większość firm, zajmujących się montażem paneli PV oferuje swoim klientom pomoc w wypełnieniu wniosku, oraz pilnowaniu terminów jego złożenia.

Fotowoltaika- dlaczego warto?

Ceny kosztów energii elektrycznej pochodzących z sieci, są coraz wyższe. Rachunki za prąd często przewyższają te za wodę, czy ogrzewanie. Instalacje fotowoltaiczne dają możliwość usamodzielnienia się elektrycznie. Dobrze obliczone zapotrzebowanie prądu, pozwala zamontować panele, które wytworzą potrzebną ilość energii. Nawet jeżeli w okresie zimowym energia ze słońca będzie niewystarczająca. Rachunki za prąd z sieci będą mimo wszystko o wiele niższe. Poza tym istnieją rozwiązania, które pozwalają gromadzić nadmiar energii wyprodukowanej latem. Bądź mamy możliwość odliczenia nadwyżki zielonej energii z sezonu letniego od tej z sieci za okres zimowy. Eksperci są zgodni, że cała inwestycja zwraca się w przeciągu 7/9 lat.

Oszczędności na prądzie mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych rocznie. Dzięki dofinansowaniom takim jak z programu “Mój prąd” możemy jeszcze niższym kosztem cieszyć się własną energią elektryczną. Panele wykonane z dobrej jakości materiałów, zamontowane w sposób profesjonalny dają gwarancję bezawaryjności nawet do 20 lat. Niewątpliwym argumentem przemawiającym za inwestycją w fotowoltaikę, jest fakt, iż wspieramy ekologię. Odnawialne źródła energii takie jak panele słoneczne, dają szansę na zmniejszenie sztucznej produkcji prądu. Zadbaj zatem zarówno o swój budżet jak i o swoją planetę. 

1 thought on “Jak powinna wyglądać obsługa przy zakładaniu instalacji fotowoltaicznej?

  1. Dzięki niezły tekst, teraz własnie rozglądam się za najlepszą firmą do montażu paneli fotowoltaicznych. Znam już oferty maxcom Eco Energy i Hewalexu, czekam na inne. I mam nadziej, że w przeciągu kilku miesięcy uda się to zrealizować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *