Jak głosowali posłowie z Torunia w sprawie „piątki Kaczyńskiego”?

Box1 Wiadomości
fot. archiwum

To było kolejne emocjonujące głosowanie w Sejmie RP. Zdaniem komentatorów i wielu polityków może ono zadecydować zarówno o kształcie koalicji rządowej, jak i losie m.in. ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości postawił dziś sprawę na ostrzu noża zapowiadając, że jeśli koalicjanci z Solidarnej Polski i Porozumienia Jarosława Gowina nie zagłosują za „ustawą o ochronie zwierząt” będzie to oznaczało de facto zerwanie koalicji, a wkrótce wybory parlamentarne. Tymczasem w samym PiS nie było zgody w sprawie ustawy. Wyraźny sprzeciw złożył toruński poseł i minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski publikując list, w którym ostrzegał członków swojej partii przed skutkami wprowadzenia zmian legislacyjnych. Jego zdaniem wejście w życie kontrowersyjnej ustawy może doprowadzić do utraty poparcia PiS wśród mieszkańców wsi, spośród których wywodzi się znaczna część elektoratu tej partii.

REKLAMA

Głosowanie nad „piątką Kaczyńskiego” odbyło się około 1 w nocy. Kto spośród toruńskich posłów poparł projekt prezesa PiS?

„Za” głosowali: Joanna Scheuring-Wielgus (Lewica), Robert Kwiatkowski (Lewica), Arkadiusz Myrcha (KO), Iwona Hartwich (KO), Joanna Borowiak (PiS), Zbigniew Girzyński (PiS);

„Przeciw” głosowali: Jan Krzysztof Ardanowski (PiS), Mariusz Kałużny (Solidarna Polska), Tomasz Lenz (KO);

Wstrzymali się: Paweł Szramka (PSL-Kukiz’15), Iwona Michałek (Porozumienie);

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *