Jacek Fedorowicz odwiedzi Grębocin

Box2 Lubicz Wiadomości
fot. Materiały prasowe/muzeumgrebocin.pl

Sobota w Grębocinie zapowiada się niezwykle interesująco. W ramach festiwalu DRUK/ /FEST 2019 gmina przygotowała aż trzy wydarzenia w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa. Gościem specjalnym będzie Jacek Fedorowicz.

Największym wydarzeniem weekendu będzie wystawa „Drukarnia podziemna Solidarności” połączona z wernisażem Muzeum Plakatu – druki szablonów stanu wojennego. Uczestnikom udostępniony zostanie sprzęt drukarski. Przewidziano również gry i zabawy edukacyjne.

REKLAMA

To niepowtarzalna okazja do obejrzenia jednej z najbardziej oryginalnych ekspozycji, z jaką mieliśmy do czynienia. Podziemna drukarnia „Solidarności” cieszy się zainteresowaniem na całym świecie, ale udało się ją na sezon jesienno-zimowy ulokować w naszym grębocińskim muzeum. Dodatkowo druki szablonów, które pozyskaliśmy z Muzeum Narodowego dają możliwość cofnięcia się do czasów stanu wojennego i sprawdzenia techniki malowania na murach- mówi Dariusz Subocz, dyrektor muzeum.

Imprezę uświetni obecność znanego satyryka, Jacka Fedorowicza. Autor komiksu „500 dni „Solidarności”” będzie gościem specjalnym wydarzenia.

Nie będzie to jedyna atrakcja tego dnia. Gminne Święto Chleba będzie okazją do zapoznania się i skosztowania najróżniejszych gatunków pieczywa. Mistrzowie piekarniczy z regionu zaprezentują swoje przepisy. Poprowadzą oni warsztaty pieczenia. 

Muzeum przygotowało na ten dzień także coś dla fanów literatury. Podczas Narodowego Czytania będziemy mogli usłyszeć fragmenty polskich noweli w interpretacji wicewójta Lubicza, Wojciecha Rakowieckiego oraz czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej. Chętni mogą zabrać ze sobą własne książki, na których odciśnięta zostanie pamiątkowa pieczęć. Impreza rozpocznie się o godzinie 11. Udział jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *