“Istnieją granice działania na niekorzyść naszego wspólnego życia” czyli problem ze śmieciami w Chełmnie

Box1 Wiadomości
fot. ilustracyjne / Pixabay

We wtorek rano na facebookowej stronie Urzędu Miasta Chełmna pojawiło się zdjęcie przedstawiające przedmioty, które w ostatnim czasie zebrali pracownicy robót publicznych.

Na zdjęciu widać m.in. zużyte opony, pralkę, części wózków, aut, krzesła biurowe i elementy sprzętów elektronicznych. Rzeczy na zdjęciu zwiezione zostały z terenów zielonych miasta. Są tam także przedmioty pozostawione przy pojemnikach na selektywną zbiórkę.

REKLAMA

– Pracowników robót publicznych mamy kilkudziesięciu. Każdego dnia w różnych częściach miasta możecie spotkać ich od samego świtu. Zajmują się sprzątaniem miasta, pielęgnacją i porządkowaniem terenów zielonych, hodowlą miejskich roślin, ukwiecaniem miasta, naprawami i wszelkimi działaniami porządkowymi, które jako urząd samodzielnie prowadzimy w terenie. A tylko w kwestii terenów zielonych wiedzcie, że w obrębie miasta mamy 22 ha lasów i łącznie ponad 100 ha parków, zieleńców i zieleni przyulicznej. Tak, jest co robić – czytamy we wpisie.

W poście zwrócono uwagę, że ta praca jest syzyfowa, ponieważ często następnego dnia po zebraniu tych śmieci ponownie można iść w to miejsce i sprzątać od nowa.

Miasto zachęca do zgłaszania zanieczyszczeń straży miejskiej pod numerami 500 149 374 lub 56 677 17 57. Urząd postanowił także, iż będzie dzielił się z mieszkańcami zdjęciami tego, co pracownicy zastają na terenie miasta.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *