Inwestycje drogowe w powiecie toruńskim ze wsparciem [WIDEO]

Box2 Powiat toruński Wiadomości
fot. Starostwo Powiatowe w Toruniu / materiał wideo

Samorządowy mogą wnioskować o dofinansowanie na budowę i modernizację lokalnych dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Powiat toruński w 2020 r. otrzymał wsparcie na realizację 4 zadań drogowych. “Na powiatowych drogach praca wre”, komentuje starosta toruński Marek Olszewski.

Materiał: Starostwo Powiatowe w Toruniu

Fundusz Dróg Samorządowych został powołany ustawą z dnia 23 października 2018 r. Celem rządowego wsparcia dla gmin, powiatów i województw jest możliwość szybszej realizacji planów budowy i modernizacji dróg lokalnych. Fundusze przekazywane są na zasadach konkursowych, czyli na podstawie złożonych wniosków o dofinansowanie w określonych naborach. Takie nabory przeprowadzane są na terenie każdego województwa i to właśnie wojewoda odpowiada za ocenę wniosków. Wysokość dofinansowania jest uzależniona od dochodów samorządu – im są niższe, tym wyższa kwota wsparcia.

REKLAMA

W roku 2020 w województwie kujawsko-pomorskim rządowe wsparcie z Funduszu otrzymało 150 zadań drogowych. 124 to inwestycje gminne, a 26 prowadzą powiaty – mówi Marek Olszewski, starosta toruński.

Wśród nich znalazły się aż 4 z powiatu toruńskiego. Oznacza to, że co 6 inwestycja dofinansowywana z Funduszu Dróg Samorządowych w naszym województwie realizowana jest w powiecie toruńskim. W chwili obecnej trwa przebudowa drogi powiatowej Gostkowo – Papowo Toruńskie oraz trasy Turzno – Rogówko – Lubicz Dolny. Modernizowany jest także ciąg dróg powiatowych Dąbrowa Chełmińska – Bolumin – Skłudzewo oraz Gierkowo – Skłudzewo – Rzęczkowo, łączącego powiaty toruński i bydgoski. Trwa poza tym remont drogi powiatowej w Brąchnowie.

Pogoda sprzyja budowlańcom i drogowcom, więc na powiatowych drogach praca wre – dodaje starosta Marek Olszewski.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *