Ile za śmieci w 2021 r. w gminie Lubicz?

Box2 Lubicz Wiadomości
Fot. Pixabay

Mieszkańcy gminy Lubicz od 2021 r. za wywóz odpadów zapłacą tyle samo, co w zeszłym roku. Mniejsze koszty będą ponosić osoby kompostujące bioodpady. Muszą one jednak złożyć nową deklarację.

Stawka za wywóz odpadów nie zmieniła się dla mieszkańców gminy Lubicz w tym roku i wynosi 19 zł od osoby miesięcznie przy założeniu segregowania śmieci. 

REKLAMA

– Taka stawka wynika wprost z ponoszonych kosztów. Gmina nie zarabia na śmieciach, ale także nie może do nich dokładać – podkreśla Urząd Gminy Lubicz.

Na baczności muszą się mieć jednak osoby, które nie będą segregować odpadów. W takim przypadku opłata wzrośnie do 38 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość, w której odpady nie są zbierane selektywnie. Na mniejszą stawkę, w wysokości 18 zł miesięcznie od osoby, mogą z kolei liczyć gospodarstwa domowe, w których bioodpady są kompostowane w przydomowym kompostowniku. Mieszkańcy, którzy chcą skorzystać z ulgi, muszą jednak złożyć nowe deklaracje do Urzędu Gminy w Lubiczu. Harmonogram odbioru odpadów w 2021 r. dostępny jest na stronie urzędu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *