Ile za śmieci w 2019 r. zapłacą mieszkańcy Lubicza?

Box2 Lubicz Wiadomości
fot. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Toruniu

Gmina Lubicz podpisała nową umowę na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Ile mieszkańcy zapłacą za śmieci w przyszłym roku?

2,4 mln zł – na tyle opiewa umowa podpisana przez gminę Lubicz z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Toruniu. To ta firma nadal będzie zajmować się odbiorem i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie gminy. Jak będą wyglądać stawki za wywóz śmieci w 2019 r.?

REKLAMA

– W 2019 r. obowiązują dotychczasowe stawki opłat – mówi wójt gminy Lubicz Marek Nicewicz. – Co istotne, nasi mieszkańcy za śmieci płacą tyle samo od samego początku tzw. rewolucji śmieciowej, czyli od lipca 2013 r.

W gospodarstwie domowych (do czterech osób) stawka za miesiąc to 12 zł (przy segregacji) i 16,8 zł (przy braku segregacji) za osobę. W przypadku większych rodzin – pięciu osób i więcej – opłaty są niższe. W gospodarstwach domowych za 5. i 6. osobę opłaty wynoszą 6 zł (segregacja) i 8,4 zł (brak segregacji) za osobę, a za 7. i każdą następną – 3 zł (segregacja) i 4,2 zł (brak segregacji).

W naszej gminie śmieci segreguje ok. 91 proc. mieszkańców. Co roku referat gospodarki odpadami urzędu gminy wysyła druki przelewu opłat z załączonymi na kolejny rok harmonogramami wywozu odpadów, dzięki czemu podatnicy mogą na bieżąco sprawdzać termin ich odbioru.

– Co nas szczególnie cieszy, w nowej umowie zagwarantowaliśmy sobie również, że na rok z góry zostanie także ustalony harmonogram mycia pojemników, zatem będziemy mogli uprzedzić o tym mieszkańców odpowiednio wcześniej – mówi Dorota Kamińska, kierownik referatu.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

3 thoughts on “Ile za śmieci w 2019 r. zapłacą mieszkańcy Lubicza?

  1. Czy w bogatych krajach starej UE gminy ogłaszają przetargi na odbiór i zagospodarowanie odpadów swoich mieszkańców, czy np. po niemieckich gminach jeżdżą polskie, francuskie czy z innych krajów śmieciarki? NIE! Bo w tych bogatych krajach te ustawowe zadanie samorządów gminy wykonują bez przetargów poprzez własne firmy, po kosztach własnych w tak zwanym systemie „in house” a więc bez narzutów na realizację misji, którą dla obcych firm niekomunalnych jest pomnażanie swoich zysków… Wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że polskie rodziny wnoszą już większe opłaty od bogatych rodzin na przykład niemieckich… rp.pl/Zadania/311289920-Za-odbior-smieci-placimy-wiecej-niz-Niemcy-a-ma-byc-jeszcze-drozej.html… I niewiele zrobiono aby tą patologiczną sytuację zmienić… pb.pl/czarna-wizja-smieciowa-691523

  2. Super , przynajmniej gmina nie zarabia na mieszkańcach. Mają zabierane śmieci co tydzień a w gminie Łysomice płaci się praktycznie te same pieniądze bo 35 zł (do 5 osób) a śmieci zabierane są co 2 tygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *