III Bieg Wałem Wiślanym przyciągnął do Wielkiej Nieszawki kilkuset sportowców-amatorów z całego kraju

Wiadomości Wielka Nieszawka
fot. Nadesłane

Biegacze z całej Polski po raz trzeci zjechali do Wielkiej Nieszawki, by w niedzielę 15 września rywalizować o Puchar Wójta w Biegu Wałem Wiślanym. Sportowa impreza z roku na rok cieszy się w środowisku biegaczy coraz większą popularnością dzięki malowniczej i trudnej trasie.

Dorośli zawodnicy mieli do pokonania dystans 5 km lub 10 km, a dzieci (do 10 lat) – odcinek 500 m, który mogły przebiec wspólnie z rodzicami. Była też 1-kilometrowa trasa dla nastolatków (w wieku od 11 do 15 lat). 5 km najszybciej przebiegł Paweł Szpejna z Torunia (czas: 20 min 9 s), drugi do mety dotarł Szymon Dąbrowicz z Małej Nieszawki (czas: 20 min 34 s), a ostatnie miejsce na podium wywalczył Jakub Krzyżykowski z Grębocina (czas: 20 min 52 s). Na dystansie 10 km triumfowali torunianie. Pierwsze miejsce zajął Mikołaj Zięba (czas: 35 min 22 s), za nim dobiegł Marek Barczewski (czas: 36 min 8 s), zaś jako trzeci na metę dotarł Robert Wojnar (czas: 36 min 26 s). 

REKLAMA

Mocni zawodnicy, czołówka lokalnych biegaczy, pokazali, na co ich stać. Pomimo silnego wiatru wiele osób wybiegało swoje „życiówki”. Walka trwała do ostatnich metrów, co spodobało się kibicom – relacjonuje Kamil Maliszewski z Urzędu Gminy Wielka Nieszawka. 

Choć Puchary Wójta Gminy Wielka Nieszawka przypadły tylko najlepszym, dzięki sponsorom imprezy żaden z uczestników nie odjechał z pustymi rękami. Każdy z nich otrzymał na mecie specjalnie zaprojektowany medal. Po zawodach, na terenie rekreacyjnym Hotelu Olender, można było wygrać m.in. bilety na mecze Elany Toruń i Twardych Pierników, voucher na strzelnicę Olender, zestawy klocków lego, zestawy kosmetyków Faberlic, weekend w Hotelu Olender czy wejściówki do Centrum Wspinaczkowo-Sportowego UROCK. Były też trzy vouchery na bezpłatny miesiąc treningów w Triathlon Konsulting Dariusz Olewiński, ufundowane przez dyrektora zawodów. Przewoźnik Arriva Bus Transport Polska zapewnił uczestnikom biegu darmową komunikację na trasie Toruń – Wielka Nieszawka.

Bieg Wałem Wiślanym organizujemy nie tylko z myślą o mieszkańcach gminy Wielka Nieszawka, ale zapraszamy też ludzi z całej Polski – goszczą u nas biegacze z Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta. Ciekawa impreza sportowa to dobry sposób na promocję walorów naszej gminy. Trasę poprowadziliśmy tak, by uwydatnić bogactwo tutejszego krajobrazu – gdy biegniemy wałem, na podwyższeniu kilku metrów, po jednej stronie mamy piękny widok na Wisłę, z drugiej – tereny naszej gminy – mówi Arkadiusz Talarek, organizator biegu.

Po ceremonii wręczenia pucharów odbył się pokaz fireshow, czyli żonglerki płonącymi przedmiotami, który dał uczestnik programu „Mam talent” Adrian Grabski. 

Następnie przenieśliśmy się na profesjonalny ring, gdzie poprzedniego wieczora odbywały się walki Nieszawskiej Nocy Wojowników, by oglądać turniej młodych wojowników w kickboxingu w formule low-kick – dodaje Kamil Maliszewski. 

Kto wie, może atrakcje towarzyszące zawodom sportowym przyciągnęły też osoby, które przygodę z bieganiem mają dopiero przed sobą?

Bieganie to najprostsza forma spędzania czasu na świeżym powietrzu, niewymagająca w zasadzie niczego – można po prostu wyjść z domu i zacząć biec. Ja biegam głównie dla odpoczynku, nawet jeśli brzmi to paradoksalnie, bo przecież biegnąc, męczymy się fizycznie. Ale to zmęczenie fizyczne pozwala odpocząć psychicznie. Namawiam do biegania zwłaszcza osoby pracujące umysłowo – to nie tylko doskonały relaks, ale też sposób na podtrzymanie formy – mówi Arkadiusz Talarek.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *