II edycja biegu z przeszkodami Łysomiczek przeszła do historii

Łysomice Wiadomości
fot. nadesłane

Biegli przez basen z pianą, przeskakiwali opony, a także musieli pokonać barykadę stworzoną z zawodników Klubu Futbolu Amerykańskiego Angels Toruń. Kilkadziesiąt osób po raz kolejny zmierzyło się na trasie biegu Łysomiczek – wydarzenia sportowego organizowanego z inicjatywy mieszkańców gminy.

Zawody zorganizowane zostały nad jeziorem w Kamionkach Małych w niedzielę 15 września. Na starcie biegu stanęło łącznie 70 osób, w tym 29 dzieci. 

REKLAMA

Frekwencja nas cieszy, mimo że była niższa niż w roku ubiegłym – mówi Piotr Lipiński, współorganizator zmagań. – Samo miejsce zawodów jest rewelacyjne. Dało nam dużo większe możliwości związane z przygotowaniem przeszkód i zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom. Chcielibyśmy trasę nad jeziorem na stałe przypisać do Łysomiczka. 

Jak przebiegały zawody?

Na plaży przygotowano rywalizację dla najmłodszych sportowców. Dorośli zaś pokonać musieli odcinek o długości 5 km. Trasa usłana była przeszkodami. Wśród nich był basen z pianą. Zaangażowaliśmy także trzech zawodników Klubu Futbolu Amerykańskiego Angels Toruń, którzy próbowali zatrzymać biegaczy. Na szczęście na metę dotarli wszyscy.

W biegu głównym mężczyzn najlepszy okazał się 14-letni Szymon Kicerman z Papowa Toruńskiego – Osieków. Dotarł on na metę w czasie 39 min 52 s. O osiem sekund później dobiegł jego brat Mateusz. Trzecie miejsce zajął Waldemar Furman z Krakowa, osiągając wynik 41 min 28 s.

Wśród kobiet pierwsza na metę dobiegła Dominika Kalinowska z Łysomic. Jej czas to 45 min 18 s. Druga była Izabela Jeziorska (47 min 25 s), trzecia Anna Kicerman (51 min 40 s).

W biegach dziecięcych roczników 2014 i młodszych zwyciężyła Dorota Kożuchowska. Tuż za nią uplasowała się Emilia Różańska i Max O’Leary. Wśród małych sportowców z roczników 2011-2013 pierwsze miejsce zajął Wiktor Piątkowski, drugie Szymon Talarek, trzecie – Tomasz Golemo.

W biegu dla dzieci z roczników 2008-2010 najszybsza była Marta Kalinowska. Srebro przypadło Izabeli Różańskiej, brąz Janowi Mychlewikowi.

Każdy uczestnik II edycji biegu z przeszkodami Łysomiczek otrzymał pamiątkowy dyplom oraz specjalnie przygotowany medal. Dodatkowo wśród sportowców rozlosowane zostały vouchery przekazane przez partnerów wydarzenia. 

Cieszymy się, że kolejna edycja zmagań spotkała się z tak pozytywnym odzewem – dodaje twórca wydarzenia. – Chcemy się dalej rozwijać i, jeżeli będzie nam dane, w następnym roku również zorganizować to wydarzenie, jednak na jeszcze większą skalę.

W organizację imprezy włączyła się m.in. Fundacja Kosmiczna Droga, która przygotowała dla uczestników darmowy popcorn. Sprzedawała również świeczki, a dochód przeznaczyła na wsparcie swoich podopiecznych. Podobnie jak w roku ubiegłym Łysomiczkowi towarzyszył Festiwal Kolorów. Po raz pierwszy zaś organizatorzy przygotowali koncert. Na scenie wystąpiła grupa rockowa Just Like Greg. 

Gmina Łysomice od samego początku wspiera tę sportową inicjatywę – mówi wójt gminy Piotr Kowal. – Łysomiczek jest nie tylko okazją do aktywnego spędzenia czasu, ale przede wszystkim do integracji mieszkańców i sportowców, którzy gościli nad Jeziorem Kamionkowskim.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie DLA NAS. Wsparcie zapewnili: Urząd Gminy Łysomice, OSP Kamionki Duże, Fundacja Kosmiczna Droga oraz partnerzy biegu.

Serdecznie wszystkim dziękujemy. Sukces Łysomiczka to także wasza zasługa – podsumowuje Piotr Lipiński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *