Idź na wybory i wybierz samorząd [FELIETON]

Box2 Felietony i opinie
Marcin Skonieczka

W niedzielę 12 lipca wybierzemy osobę, która przez najbliższe pięć lat będzie Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej. Zdecydowałem się skierować do Państwa ten apel, gdyż uważam, że mam moralny obowiązek poinformować mieszkańców regionu, którzy tworzą samorząd, o reprezentowanych przez kandydatów wizjach funkcjonowania państwa.

Prezydent Andrzej Duda zapowiada kontynuację realizacji programu PiS, który zakłada dalszą centralizacji państwa, co prowadzi do ograniczenia samorządności. W ostatnich pięciu latach często słyszeliśmy od polityków PiS, że samorządy radzą sobie słabo, a ludziom żyłoby się lepiej, gdyby państwo mocniej scentralizować. Obserwujemy powolny i subtelny proces ograniczania możliwości finansowych samorządów, który jest dużym zagrożeniem dla funkcjonowania naszych lokalnych wspólnot.

REKLAMA

Dlatego potrzeba nam Prezydenta, który będzie w stanie przeciwstawić się partii PiS w tych niekorzystnych dla Polski działaniach. Wybierzmy Prezydenta, który zgodnie z Konstytucją będzie dążył do tego, aby jak najwięcej decyzji było podejmowanych na szczeblu lokalnym – przez nas samych, a nie przez słabo znających realia naszego życia polityków tej czy innej partii. Wybierzmy Prezydenta, który będzie wzmacniał samorządy!

Więcej informacji o akcji #wybierzSamorząd znajdziecie Państwo na stronie www.wybierzsamorzad.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *