Hospicjum Światło ma już nową siedzibę

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Ceremonia przekazania kluczy do nowej siedziby Hospicjum im. JPII, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Toruńskie Hospicjum Światło  im. Jana Pawła II ma już nową siedzibę. Obiekt znajdujący się na zapleczu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego otwarty został 29 kwietnia. Jak prezentuje się nowa siedziba?

12 mln zł z z Regionalnego Programu Operacyjnego, budżetu województwa kujawsko-pomorskiego i środków własnych partnerów posłużyło powstaniu powstaniu nowego obiektu. Budynek posiada dwie kondygnacje i mieści w sobie pokoje pacjentów, poradnię opieki paliatywnej, salę rehabilitacyjną, pokój przyjęć psychologa, kaplicę i ogród zimowy. Wszystko to na 1,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

REKLAMA

Klucze do nowego budynku przewodniczącemu Tomaszowi Krzysztyniakowi wręczył marszałek województwa Piotr Całbecki.

– To długo oczekiwany moment, który zwraca też naszą uwagę na to, co dzieje się na co dzień w takich miejscach jak to – czyli okazywanie serca tym, którzy odchodzą. Czynią to cudowni ludzie. Chcę podziękować izbie pielęgniarskiej, która od wielu lat hospicjum prowadzi. Budynek jest tylko budynkiem. Jest, owszem, piękny, dostosowany do potrzeb, nowoczesny – ale bez ludzi o wielkim sercu ta inicjatywa nie miałaby żadnego sensu. Dedykujemy to miejsce pamięci Jana Pawła II, który w ostatnich latach swojego pontyfikatu pokazywał godność cierpienia dowodząc, że człowiek ma taką samą wartość kiedy się rodzi, kiedy jest w pełni sił i kiedy odchodzi. Niech święty Jan Paweł II, który opiekuje się naszym regionem, wspiera to dzieło, ludzi tu pracujących i wszystkich pacjentów – mówił w swoim wystąpieniu marszałek Piotr Całbecki.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *