Hit za hitem [FELIETON]

Felietony i opinie
Senator Przemysław Termiński

Ostatnie kilkanaście dni oprócz powiewu wiosny przyniosły nam wiele ciekawych informacji.

Hitem „internetów” w poprzednim tygodniu była akcja rodem z filmów z Jamesem Bondem w wykonaniu posła Marka Suskiego (PiS), który dzielnie sprzątnął sprzed biur PO tablicę pokazującą powiązania polityków PiS ze sprawą „Srebrnej”.

REKLAMA

Ale chyba ta akcja została zdetronizowana przez zdjęcia Ryszarda Terleckiego, który odwiedzając strefę walk na wschodniej Ukrainie, dał się sfotografować w hełmie i kamizelce kuloodpornej. W prawej dłoni męsko dzierżąc „fajka”, a lewą trzymając w kieszeni. To znaczy… tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć i rzeczywiście zobaczyli to niemal wszyscy. Sam jestem daleki od oceniania wyglądu innych – osobiście mam też kilka rzeczy do naprawienia. Ale no wiecie… No dobra, kończymy ten wątek.

8 marca tradycyjnie już życzyliśmy Paniom wszystkiego, co najlepsze, wszak był to Dzień Kobiet. Osobiście mam takie marzenie, żeby kobietom w Polsce żyło się coraz lepiej – prościej i bez poczucia krzywdy. By mogły się skupiać na osiąganiu obranych celów w oparciu o swoje możliwości, nie zaś walczyły dopiero o uznanie swoich ról przez skostniałe społeczne i państwowe struktury.

Dla mnie hitem na plus jest wynik wyborów na prezydenta Gdańska. Mieszkańcy „Wolnego Miasta” zagłosowali w hołdzie zabitemu prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi na jego zastępczynię i kontynuatorkę polityki demokratycznego samorządu, Panią Aleksandrę Dulkiewicz. Moje gratulacje.

Na koniec chciałbym zaznaczyć, że trzymam kciuki za wszystkich kandydatów Koalicji Europejskiej z Kujawsko-Pomorskiego. Co prawda ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, ale mówi się, że liderem listy będzie Radosław Sikorski – prawdziwy zawodnik politycznej wagi ciężkiej. Wystartują również Janusz Zemke i kandydaci rekomendowani przez PSL. To będzie silny team – może uda się powalczyć o dwa mandaty. Trzymam kciuki.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *