Historia Grzywny w zapisie

Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Pixabay

Grzywna w gminie Chełmża doczekała się własnego podręcznika. Oparta na materiałach archiwalnych i serii wywiadów publikacja przybliży najnowszą historię wsi. 

Wydana przez Szkołę Podstawową w Grzywnie książka nosi tytuł „Dzieje Grzywny w XX wieku na tle przemian politycznych, społecznych i gospodarczych”. Swój wkład w jej powstanie włożyli także sami mieszkańcy. Jest to pierwsza próba usystematyzowania spojrzenia na najnowsze dzieje Grzywny. 

REKLAMA

Książka ma charakter publikacji popularnonaukowej, liczącej 60 stron tekstu oraz fotografie. Adresowana jest przede wszystkim do starszej młodzieży i dorosłych, którzy chcieliby zapoznać się bliżej z najnowszą historią regionu, która nie należała do najprostszych. Ujmuje szersze spojrzenie na przemiany ustrojowe, społeczne i gospodarcze, jakie miały miejsce w XX w. Jeden z rozdziałów poświęcony został historii Szkoły Podstawowej w Grzywnie. Nad przebiegiem prac w przygotowaniu publikacji czuwała dr Barbara Łaukajtys. 

2 thoughts on “Historia Grzywny w zapisie

  1. Mój tato urodził się w Grzywnie, szkoda, że nie wiedziałem, że jest robione takie opracowanie może być coś podpowiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *